Kaftancıoğlu: Sandıkta çaldırmadık, masa başında da çaldırmayacağız

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, savcılık tarafından başlatılan “usulsüzlük” soruşturmalarına ilişkin olarak, “Sandıkta çaldırmadık, masa başında da çaldırmayacağız” dedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Ataşehir, Maltepe ve Kadıköy’de sandık sayımlarının ve veri girişlerinin hatalı yapıldığı iddiasıyla 32 ayrı soruşturma başlattı. 100’ün üzerinde kişi “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Twitter hesabından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “İstanbul halkına verdiğimiz sözün gereği; oylarınızı, çocuklarınızın geleceğini sandıkta çaldırmadık, masa başında da çalmalarına izin vermeyeceğiz” dedi.

‘ÇALMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ’

Kaftancıoğlu, Hukuk Komisyonu’nun tweet’ini alıntılayarak, şu mesajı paylaştı: “İstanbul halkına verdiğimiz sözün gereği; oylarınızı, çocuklarınızın geleceğini sandıkta çaldırmadık, masa başında da çalmalarına izin vermeyeceğiz. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ ve bu anlayışa düşman olanlar ne yaparlarsa yapsınlar kaybetmeye mahkumdur.”

CHP İstanbul Hukuk Komisyonu, konuya ilişkin Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı: “YSK’nın ara kararı ile İlçe Seçim Kurullarınca tamamlanan tespitlerde seçimin iptaline sebebiyet verecek bir netice yok. Şikayet çerçevesinde savcılığın ifade alma işlemi rutin olup, seçim sürecinde bir usulsüzlük olduğu anlamına gelmez. Yasal süreci hukukçularımız takip ediyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin