Kaftancıoğlu meydan okudu: Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul’daki ilçe örgütleri binalarına astığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartların Çevik Kuvvet ve TOMA’lar eşliğinde toplatılmasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tepki gösterdi. Pankartları tekrar asacaklarını belirten Kaftancıoğlu, ‘‘Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?” dedi.

Saray’dan talimat alan savcıların anayasa ve yasalara aykırı bir şekilde “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartların toplattığını belirten Kaftancıoğlu, Twitter’da yaptığı açıklamada “Kolluk kuvvetleri tarafından, savcının anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde yazılı talimat verdiği söyleniyor. Doğruysa eğer yasaya değil saraya göre talimat yazan savcı hakkında her her türlü yasal haklarımızı kullanacağız. Cumhuriyetin savcısı cumhurun yanında olur” ifadelerini kullandı.

”HADİ VİNCİ ANLADIK DA TOMA VE ÇEVİK KUVVET NE?”

Twitter hesabından paylaştığı videoda pankartların Çevik Kuvvet ve TOMA’lar eşliğinde toplatılmasına tepki gösteren Canan Kaftancıoğlu, “Bu geceden söyleyeyim her gün 39 ilçemize pankartlarımızı tekrar tekrar asacağız. Sizler de vatandaşın parasıyla kiraladığınız 39 vinci, kolluk kuvvetlerinizi ve alamadığınız kararlarınızı bugünden hazır tutun. Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?. Hadi vinci anladık da toma ve çevik kuvvet ne? Korkmayın biz halkız, halkın partisiyiz, haksızlığa uğradığınızda sizin de haklarınızı koruruz CHP’den korkmayın ama yaptığınız hukuksuz işlerden ve işlediğiniz suçlardan korkabilirsiniz ve bence de korkun.’’ dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin