Kadın cinayetini protesto eden kadınlara polis saldırdı: 20 gözaltı

İzmir’de, kadın cinayetine kurban giden Pınar Gültekin için eylem yapan kadınlara polis şiddet uyguladı, 20 kişi gözaltına alındı.

İzmir Alsancak’ta kadınların Pınar Gültekin protestosuna polis saldırısı gerçekleşti. Eyleme katılan 20 kadın gözaltına alındı.

İşte o görüntüler;

Çevrede bulunan vatandaşlar ve esnaf ise polisin sert müdahalesine tepki gösterdi

‘Yeter!Çekin ellerinizi kadınlarda artık’

Eski CHP’li vekil ve gazeteci Barış Yarkadaş İzmir’de yaşananlara tepki gösterdi. Yarkadaş, “İzmir’de bir araya gelerek #PınarGültekin’in katledilmesini protesto eden kadınlar, hem polis şiddetine maruz kaldı, hem de gözaltına alındı. Ne istiyorsunuz kadınlardan! Öldürülürken, dövülürken, tecavüze uğrarken sessiz kalmalarını mı! Yeter! Çekin ellerinizi kadınlardan artık!”

Olayın geçmişi

Akyaka Mahallesi’nde yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Gültekin 27 yaşındaydı. Gültekin, 16 Temmuz’da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evden ayrılmış, aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. 5 gündür kendisinden haber alınamayan Gültekin’in cansız bedeni bugün ormanlık alanda bulundu. Gültekin’i öldürdüğünü itiraf eden katil Cemal Metin Avcı gözaltına alındı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin