İzmir’de Suriyelilere ait ev ve iş yerlerine saldırı

İzmir’in Torbalı ilçesinde çıkan bir kavgada sonra 17 yaşındaki Batuhan Barlak hayatını kaybetti. Ardından bir grup, Suriyeli mültecilere ait ev ve iş yerlerine saldırdı.

İlçede yaklaşık 150 kişi, gruplar halinde olayın yaşandığı ve Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı siteye geldi. Gruplar, Suriyelilere ait bir evi yaktı ve bazı evlere taşla saldırdı. Suriyelilerin genellikle hurda toplamak için kullandıkları araçlar da yakıldı.

İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, sitede ateşe verilen bazı yerleri ve evleri söndürdü. Bölgede olayların kontrol altına alındığı belirtildi.

Valilikten cinayetle ilgili açıklama

Batuhan Barlak cinayetine ilişin İzmir Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasının tamamı şöyle:

“İzmir Valiliği – BHİM 30/09/2021 tarihinde saat 00:30 sıralarında İlimiz Torbalı ilçesinde ikamet eden Suriye uyruklu M.A. ikametine gittiği esnada, yolu üstünde alkol alan 3 şahıs ile yaşadığı tartışma sonrası çıkan kavgada, B.B. göğüs bölgesinden bıçakla yaralanmış, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, olayda sol kolundan bıçakla yaralanan olayın şüphelisi M.A. ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Konuyla ilgili adli soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin