Sendika Başkanı: İstifa etmedim diye dövdüler… Ülkü Ocakları: O bir tecavüzcü

Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz, bir grubun saldırısı sonucu hastanelik oldu. Sendikasının genel merkezinin kendisine “istifa et” baskısı yaptığını iddia eden Başkan Öksüz, saldırının da perşembe akşamı, Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binasında düzenlendiğini ileri sürdü. Ülkü Ocakları ise yaptığı açıklamada, Öksüz’ün bir kız öğrenciye tecavüz ettiğini, hamile bıraktığını ve sözkonusu öğrenciyi tehdit ettiğini savundu. Öksüz’e iddiayı sorduklarında ‘Size ne ulan, alan razı veren razı’ karşılığını aldıklarını belirten Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yetkilileri, yazılı açıklamada, ”Bu kişiye sahip çıkanlar en az bu sapık kadar suçludur.” ifadelerini kullandı.

Sözcü’nün haberine göre hastanede tedavi altına alınan Öksüz saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanlığı görevinden istifa etmemi istiyorsunuz” başlığıyla bir bildiri hazırlayan Başkan Öksüz açıklamasında şunları kaydetti:

“Meşru, hukuki yollardan sonuç alamadığınız için birilerinin talimatıyla kendi mekanınızda pusu kurup canıma kast ediyorsunuz. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın iftira, karalama ve kurguya dayalı bir takım hukuksuz bilgi ve kayıtlarla istifa etmemi istediği süreç; daha sonra tehdit, şantaj ve baskıyla devam etmiş 24 Ekim Perşembe Akşamı Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığına yeni atanan Cahit Özdemir’in beni görüşme maksadıyla Ülkü Ocakları İl Başkanlığına davet etmesi ve Bursa Ülkü Ocaklarında 7- 8 kişilik bir grup tarafından darp edilmemle sonuçlanmıştır.”

Savcılığa başvuracak

Cumhuriyet Savcılığı’na, ‘Öldürülmekten korkuyorum’ diye koruma talebiyle başvurmaya hazırlanan Türk Eğitim Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Metin Öksüz’e, dayak olayının bilinmeyenleri ile ilgili iddiaları içeren ifade tutanakları da ortaya çıktı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin