İşte Kısıklı’da sıfırlanamayan kasalar: İki görgü şahidi anlattı

17-25 Aralık Yolsuzluk soruşturmalarında gündeme gelen dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki villasında olduğu iddia edilen ve içi para dolu kasaları gören 2 görgü şahidi ortaya çıktı.

Nordic Monitor’ün haberine göre, oda şeklinde kasalar ilk kez 2011 yılında Erdoğan’ın aile fertlerininin kaldığı Kısıklı’daki villalardan havuzun kenarında olanının bodrum katına inşa edildi.

Karşılıklı birbirini görecek şekilde dizayn edilen kasalar, Erdoğan’ın sıfırlama tapesinde ‘Sümeyye her iki tarafı da boşalttı mı?’ diyerek ima ettiği para dolu odaları işaret ediyor. Toplam 5 adet dev kasanın olduğu bodrum katı depolarda olduğu gibi bir aracın yanaşabileceği bir kapıya açılıyor. Dışarıdan bakıldığında sadece aracın yanaştığı görülüyor.

Bir kaç ayrı firmanın inşaası için çalıştığı kasa dolu bodrum katının proje işlemlerini Diyarbakırlı kasa üreticisi yandaş bir işadamı yürüttü. Odaların kaba inşaasından sonra dev zırhlı kasalar yerleştirildi.

Görgü tanıklarından birisi, 2011 yılında havuz kenarında bir davetteyken namaz kılmak için yer rica ettiğinde garsonların kendisini yanlışlıkla bodrum kata yönlendirildiğini ve hava kabarcıklı naylonlarla kaplı kasaları gördüğünü teyit etti.

Bir diğer görgü şahidinin gemi dümeni gibi çevrilerek açıldığını ifade ettiği dev kasaların sıfırlama tapesinde geçen Erdoğan ailesinin fertlerine ait paraların yer aldığı kasalar olduğu tahmin ediliyor.

[Haberin İngilizce orjinali ve diğer bilgiler için tıklayın]

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. olsa ne olacak olmasa ne olacak. bunlari seven koskoca bir kitle var. bunlari cepleri icin destekleyen koskoca bir guruh var. yani bu haberden sonra haberlere tvlere cikip, biz o kasalari oraya milletin imanini kurtarmak icin koyduk yarinlar icin koyduk deseler, kim ne yapacak. sizlere sadece sunu diyebilirim, Allah razi olsun haber yapip arsive kattiginiz icin.

  2. Bence bu şekilde bir haberi vermeniz doğru olmamış. Görgü tanıkları deniyor isimleri yok, fotolar gerçek değil. Bu tür tam delil olmayan sonunda yazıldığı “tahmin ediliyor” şeklindeki haberler kimse tarafından itibar edilmiyor. Daha da kötüsü gerçekler sulandırılmış oluyor. 17-25 Aralık için çok daha güçlü delillerin yanında bu haber çok basit kaçmış.

  3. Ademoğlunun, en ahmak ve aptal versiyonu, hak hukuk tanımadan insanlara zulmeden ve haklarına tecavüz eden zalimler ve ardında saf tutanlardır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin