İstanbul’da polis şiddeti: İkisi bir kadını dövdü, 3’ü de izledi

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 2020’in Aralık ayında meydana gelen olayda, bir kadın 2 polis tarafından sokak ortasında dövüldü. Görüntülerde ekipte bulunan diğer 3 polisin olaya müdahale etmeden yerde sürüklenen ve yumruk darbelerine maruz kalan kadının korku dolu anlarını izlediği görüldü.

Gökçe Yaşar, kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü polis memuru A.C.Y. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sonrası A.C.Y. araçtan inerek Yaşar’ı darp etti.

Yaşar’ın darptan dolayı kafasında kolunda çenesinde ve sırtında ödem ve morluklar oluşurken görevli memura mukavemet ettiği gerekçesiyle de karakola götürdü.

Her iki tarafta darp raporu alıp birbirinden şikayetçi oldu. Konu yargıya taşındı konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis Memuru A.C.Y.’nin ise görev yeri değiştirildi.

‘En ağır şekilde cezalandırılmalıdır’

Olayı sosyal medya hesabından paylaşan DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “İlgili polisler derhal görevden alınarak en ağır şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

Yeneroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Bir kadının sokak ortasında 2 polis tarafından darp edildiği ve diğer 3 polisin de seyrettiği bu saldırı korkunç bir vahşet. İlgili polisler derhal görevden alınarak en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin