İstanbul Emniyet Müdürü: Darbe gecesi Adalar’da canlı yayına bağlanmayı bekleyen insanlar vardı

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, 15 Temmuz gecesinin anlaşılması için program düzenledi. Baltalimanı Polisevi’nde düzenlenen programa, 15 ülkeden 24 polis temsilcisi katıldı.

Darbe gecesi, Büyükada’da bir hazırlık yapıldığını da iddia eden Mustafa Çalışkan, “Biz o gece Büyükada’da hazırlık yapıp canlı yayına bağlanmak için bekleyen başka ülke insanlarını biliyoruz” dedi.

BARKEY VE FÜLLER’İ KASTEDİYOR

Çalışkan’ın Ada’ta toplantı iddiaları daha önce yandaş medyada yer almıştı. Yine Gezi Eylemleri nedeniyle tutuklanan ve halen tutuklu yargılanan Osman Kavala’nın da isminin yer aldığı bazı kişilere yönelik soruşturma açıldığı dile getirilmişti.  ABD konsolosluk çalışanı Mete Cantürk ve irtibat görevlisi Metin Topuz’un yansıra darbe girişimi gecesi Büyükada’da gizli toplantı yaptığı bu toplantıyla ilgili soruşturmada CIA üyesi Graham Fuller ile Henri Barkey’in de şüpheli olarak yer aldığı kamuoyuna ve soruşturma dosyalarına yansımıştı.

PİŞMAN OLDUK DEMİYORLAR

Ülke temsilcilerine 15 Temmuz’u ve  Hizmet Hareketi’ni tehdit olarak anlatan  İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, “Hiç birisi mahkemelerde ‘biz pişman olduk’ demiyor, direniyorlar. Terör örgütü dememize rağmen, hala 100’e yakın ülkede okulları bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Çalışkan programda darbe girişimi görüntüler izleterek, Hizmet Hareketi’ne  destek verdiğini iddia ettiği ülkelere tepki gösterdi.

Dünyada, 100’e yakın ülkenin Hizmet Hareketi’ne destek verdiğini anlatan Mustafa Çalışkan, “Bu örgütün terör örgütü olduğunu kabul etmemize ve bu olayları yaptıklarını ispat etmemize rağmen, örgütün 100’e yakın ülkede hala okulları bulunuyor” cümlelerini kullandı.

Mustafa Çalışkan, demokratik hakların kullanılmasını suç gibi göstermeye çalışarak şunları söyledi: “Demokratik ortamdan faydalanarak binlerce okul, yurt ve dershane açtı, yüzlerce binlerce şirket kurdular. Hükümetimizin, iktidarın dine karşı toleranslı davranmasını istismar ettiler bu ortamda, devletin bütün kurumlarına elemanlarını yerleştirdiler.”

 

1 YORUM

  1. Allah hepinizin belasını versin… Biri değil ikisi değil milyonlarca insan nasıl oluyorda ZÜLÜM ÜZERİNDE İTTİFAK ediyorlar anlayabilmiş değilim??…. Herkes başpapağan gibi aynı zülmü tekrar ediyor.
    Söz bulamadığım için Allah belalarını versin diyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin