İşsiz genç, Erdoğan ve AKP’ye not bırakıp intihar etti: Umudumuzu çaldınız

24 yaşındaki İhsan B., AKP’yi ve Erdoğan’ı eleştiren bir mesaj yayınladıktan sonra intihar etti. İktidara yakınlığıyla bilinen Demirören Haber Ajansı, servis ettiği haberde gencin intihar notunu görmedi.

Antalya’da İhsan B. (24), sosyal medyada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’ye tepki gösterdiği mesajı yayınladıktan sonra oturduğu apartmanın 5’inci kat penceresinden atlayarak yaşamına son verdi.

İhsan B. intihar etmeden önce yayınladığı mesajda AKP ve Erdoğan’ı etiketleyerek, “Bir de son olarak belki bu dünyada hakkımı, gençliğimi alamadım ama diğer tarafta iki elim yakanızda olacak AKP hükümeti ve RTE. Benden ve benim gibi milyonlarca gençten aldığınız umudumuzu elbet geri alacağız. Burada değilse bile başka yerde” ifadelerini kullandı.

Demirören Haber Ajansı (DHA), söz konusu haberi servis ederken, “AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, olayın yaşandığı sitenin yan sitesinde bulunan ihtiyaç sahibi bir vatandaşın evini ziyaret ettiği esnada, intihar vakasından haberdar olunca İhsan B.’nin babasının yanına giderek başsağlığında bulundu” ifadelerini kullandı. AKP’li vekilin, ihtiyaç sahibi bir aileyi ziyaret ederken öğrendiğini belirtirken, İhsan B.’nin Erdoğan’ı ve AKP’yi eleştirdiği mesajı görmedi.

Gencin veda mesajını sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “İşsiz genç intihar etti! Antalya’da 24 yaşındaki İhsan B. isimli genç, bir süredir iş arıyordu. İş bulamayınca dün apartmanın 5’inci katından atlayıp canına kıydı. Son notunda ‘İki elim yakanızda AKP ve RTE’ yazıyordu. Gençlerin geleceğini çaldılar, biz umudu geri alacağız!” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin