İsrail Büyükelçisi bu soruya cevap veremedi: Neden çocukları öldürüyorsunuz?

İsrail’in Londra Büyükelçisi Tzipi Hotovely, BBC’de katıldığı programda sunucunun, “Neden camilere ateş açıyorsunuz, neden sivilleri, çocukları öldürüyorsunuz?” sorusu üzerine zor anlar yaşadı.

Hotovely, İsrail’deki çocukların başına Hamas tarafından roketler atıldığını ve İsrail askerinin de çocukları koruduğunu söyledi. Ardından da “Bunlar Gazze’deki kadınları ve çocukları siyasi amaçları için canlı kalkan olarak kullanıyorlar.” ifadesini kullandı.

Bunun üzerine araya giren sunucu Emily Maitlis, “Özür dilerim sayın büyükelçi. Ne zaman böyle bir röportaj yapsam bana hep ‘Filistinli çocukların canlı kalkan olarak kullanıldığı’ yanıtı veriliyor. Ateş açtığınızda çocukların öldüğünü neden kabul etmiyorsunuz? Neden camilerin içine ateş açıyorsunuz?” dedi.

Bunun üzerine Hotovely, “Biz çocukları öldürmeye çalışan insafsız ve radikal bir terör örgütümü hedef alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Maitlis ise “Camilere ateş açtınız. İbadet eden insanlara toma, plastik mermi ve ses bombalarıyla müdahale ettiniz. Bunun bir saldırı olduğunu kabul etmeniz lazım.” karşılığını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin