“İşimizi geri istiyoruz” diyerek sokağa tekrar çıkan Nuriye Gülmen gözaltına alındı

OHAL döneminde çıkarılan KHK ile işten atılan akademisyen Nuriye Gülmen, 3 yıl sonra yeniden Ankara Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” önlüğüyle eylem yaptı.

Gülmen sokağa çıkar çıkmaz polis tarafından gözaltına alındı. Gülmen’in 5. Sulh Ceza’da yakalama kararı olduğu gerekçesiyle Ankara Emniyeti Siyasi Şube’ye götürüldüğü öğrenildi.

Gülmen’in gözaltına alınma görüntülerine yayınlanan Acun Karadağ ise “Nuriye Gülmen’in tek suçu 3 yıl önce Ohal karanlığını delen, Khk politikalarını yerle bir eden ilk çığlığı atmasıdır. Bugün tekrar alandaydı. 5. Sulh cezada yakalaması olduğu gerekçesiyle Siyasi Şubeye götürüldü. Ona sahip çıkmak buynumuzun borcu.#NuriyeGülmenSerbestBırakılsın” ifadesini kullandı.

 

9 Kasım 2016 tarihinde Ankara Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle başlatılan eylemin sembol isimlerinden olan akademisyen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça başlattıkları açlık grevinin 76’ncı gününde gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

Cezaevinde eylemlerine devam eden Gülmen ve Özakça 324 gün süren açlık grevinden sonra tahliye edilmişti.

Melek Çetinkaya’da gözaltına alındı

Nuriye Gülmen’in gözaltına alınmasından sonra Yüksel Caddesi’ne çıkan KHK ile  ihraç  edilen Acun Karadağ, Nazan Bozkurt ve Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya gözaltına alındı.

1 YORUM

  1. Gülmen ve Özakça Dhkpc’li. Bunları savunduğunuza göre sizde de Dhkpc bağlantıları var demek ki. Fetö’cü asker ve polislerin neler yaptığını şimdi daha iyi anlıyoruz. Ama bu Dhkpc’liler sizden daha yürekli. En azından Türk düşmanlıklarını açıkça yapıyorlar. Pkk kamplarını bombalıyoruz diye gidip dağı taşı bombalayan Fetullahçı sözde subayların yaptığı daha alçakça. Allah; Türk milletini fetö gibi büyük bir beladan kurtardı. Bunu da Erdoğan eli ile yaptı. İstediğiniz kadar Türk devleti aleyhinde yayın yapın. Bir tek Türk bile kandıramazsınız. Sümüklü fetönün numaradan ağlaması falan para etmez artık. Geçti o günler. Bir an için sizin gerçekten inanmış Müslümanlar olduğunuzu varsayalım. Bu Kpss sınav sorularını neden çaldınız, dindar insan başikalarının hakkını gasp eder mi. Benim iki tane çocuğum sizin yüzünüzden işsiz kaldı, çünkü girdikleri her sınavı fetöcüler kazandı. Yani sizler Müslüman falan değilsiniz, belki inancınız vardır ama hangi din acaba bilemiyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin