İmamoğlu’ndan “Hırsızlara bırakmayacağız” sözüne ibretlik cevap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir cami açılışında söylediği, “Bu işi hırsızlara bırakmayacağız” sözlerine tepki gösterdi. İmamoğlu, “Allah’ın evinin önünde, Diyanet İşleri Başkanı’nın yanında  ‘hırsızlar’ diyorlar. Kim hırsız? Gerekçenin neresinde ‘çaldı’ var? Kötü söz sahibine aittir.  Sizi Allah ıslah etsin.” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın dün cuma saatlerinde İstanbul Alibeyköy’deki Hacı Osman Torun Camii’nin açılışında yaptığı açıklamaya gece TV5’te katıldığı programda cevap verdi. Erdoğan’ın “Bu işi hırsızlara bırakmayacağız” sözünü gösteren görüntüler stüdyo ekranına yansıtıldığında araya giren İmamoğlu, “Mümkünse ben cevap verirken bu an görüntüde dursun.” dedi.

Ardından Erdoğan’ın bir cami önünde ve Diyanet İşleri Başkanı’nın yanında konuştuğunu hatırlatan İmamoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:

‘Yerinde olsam döner camiye girerim’

“Burası bir caminin önü, solunda duran da bu ülkenin bütün ibadet alanlarının başında bulunan Diyanet İşleri Başkanı. Ben Diyanet İşleri Başkanı’nın yerinde olsam ‘Hırsızlara bırakmayacağız’ lafından sonra oradan geri döner içeri girerim.

Kim hırsız, kim? Yani, bensem bir şey söyleyeyim. Bu ülkenin 83 milyon insanı demokrasi mağdurudur. Bu şehrin de 16 milyon insanı İstanbul adına mağdurdur. Hırsız kim Allah aşkıra, soruyorum? Ben hayatım boyunca böyle bir şey bilmem etmem. Anamdan, babamdan, ailemden aldığım terbiye, iş hayatım, siyasi hayatım, bilmem, anlamam.

‘Hırsızlar hakkında soruşturma yapılır’

Benim bildiğim hırsızlar tutuklanır. Hırsızlar hakkında soruşturma yapılır. Hırsız derken kim? Allah aşkına bu memleketi kutuplaştırarak, insanları bölme çabası ile iktidar olma dönemi bitmiştir. Bu millet sevgiye ve saygıya damarlarını açacak.

Yahu Sayın Diyanet İşleri Başkanı, diyeceksiniz ki ‘Söyleyene!’. Yok ben ona bakıyorum, benim inancımı temsil ediyor çünkü. Hem de Allah’ın evinin önünde ‘hırsızlar’ diyorlar. Kime diyorsunuz?

Milyonlara söylüyorum, kötü söz sahibine aittir, kim söylüyorsa ona aittir. 250 sayfalık gerekçe, neresinde ‘hırsız’ var, neresinde ‘çaldı’ var. Zaten bomboş ama neresinde var? Sizi Allah’a havale ediyorum. Sizi Allah ıslah etsin.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin