İmamoğlu’na kurulan ‘limon’ kumpasında 3 gözaltı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den satın aldırıp, ücretsiz dağıttığı 100 ton limonla ilgili kurulan kumpasta rol oynayan 2 kişi ve onların görüntüsün videoya çeten kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar röportaj için çekim yapan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki AKP eski yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı kaydedip sosyal medyaya düşmesine neden olduğu öne sürülen DP eski ilçe başkanı Emrah Toraman oldu.

İmamoğlu’na kurulan kumpası Cumhuriyet Gazetesi ve TELE 1 Ege Bölge Temsilcisi Tuncay Mollaveisoğlu ortaya çıkarmıştı. Yandaş gazeteci Mahmut Dölek birlikte kumpas kurduğu AKP’li çiftçi Ömer Tuncel’e ‘‘Ekrem İmamoğlu limonları bizden değil, Tarsus’taki yandaş stokçulardan aldı’’ diye konuşması istemişti.

Videodaki diyalog şu şekilde:

Çiftçi: Üreticinin şu anda da özellikle limon üreticisinin desteklenmesini sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimizden istirham ediyoruz. Sizler aracılığı ile de hepsine selam ve hürmetlerimizi iletiyoruz. Sizlere de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Gazeteci: Peki efendim, Ekrem İmamoğlu 100 ton limon aldım dedi. 100 ton çiftçilerden çıkmadığını söylüyorsunuz, alınmadığını söylüyorsunuz. Peki, Ekrem İmamoğlu bu 100 ton limonu nereden aldı acaba?

Çiftçi: Mahmut Bey bu konuda şunu kesinlikle söylüyor.

Gazeteci: Hayır, Mahmut Bey deme abi. Burada diyeceksin yandaş stokçu. Yandaş stokçulardan aldı diyeceksin.

Çiftçi: Yandaş vurgusu yapalım mı ya? Üreticilerden almadığı kesin, nereden aldığını bilmiyoruz diyelim.

Gazeteci:Yandaş stokçusu var. Tarsus’ta bu adam. Firmanın ismini söylemeyelim.

Çiftçi: Stokçu diye vurguladık mı? Bu stoktaki limonlara zarar vermeyelim?

Gazeteci: Evet, şimdi tekrardan fazla uzatmayacağız bunu kısaltacağız. Tamam mı? İşte 100 ton limon aldığını söylüyor, çiftçilerden aldığını söylüyor. Bizden herhangi bir limon talebi olmadı. Zaten limon dalda bitti şu anda, Ekrem İmamoğlu, dün 100 ton limon aldığını -beyan etti ancak bu 100 tonu yandaş stokçulardan aldı. Tamam?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin