İktidar medyası hem iftira attı, hem komik duruma düştü; ABD elçiliğine saldırıyı CIA yapmış

İktidar medyasından yine iftira. Elçilik saldırganını dün cezaevi kaçgını, bugün CIA destekli F…ö’cü ilan ettiler.Hemen her olayı Hizmet Hareketi’ne yamamaya çalışan Güneş gazetesi bu kez ‘CIA destekli saldırı’ diyerek ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıyı yine ABD’nin Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü- Central Intelligence Agency (CIA) tarafından organize ettiğini ileri sürdü.

Güneş’in 22 Ağustos tarihli manşetinde de ‘İşte Provokatörler’ başlığını atmıştı. İki gün boyunca saldırının ABD ile Türkiye arasında provokasyo amaçlı yapıldığı manşetlerini atan Güneş, bugün ‘Saldırıyı CIA destekli F..ö örgütü yaptı’ yazarak kendisiyle de çelişti.

İktidar medyasının yalan furyası sürüyor. Güneş, gazetesi, üç gün önce ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan silahlı saldırının failleri üzerinden Hizmet Hareketi’ne iftira attı. Kendi haberlerinde olayı provokasyon olarak iki gün önce manşetlere taşıyan Güneş gazetesi, cezaevi firarisi ismi Hizmet Hareketi ile irtibatlandırmaya çalıştı. Olayın bir gün sonrasında ‘Ucuz Provokasyon’ manşetiyle çıkan Güneş gazetesi, saldırganların profilini anlatırken, “24 saat bile geçmeden yakalanan iki saldırgandan birinin cezaevi firarisi olduğu belirlendi” yazmıştı.

Osman Gündaş isimli saldırganın sosyal medya hesapları üzerinden iki paylaşımı örnek göstererek iftira atan Güneş gazetesi bugün ise, ABD Büyükelçiliğine yönelik saldırıyı “ABD Büyükelçiliğine düzenlenen saldırıda CIA destekli F..ö’nün izine ulaşıldı” yazdı.

İftira haberde Osman Gündaş’ın 17 Eylül 2014 ve 21 Şubat 2016 tarihli iki paylaşımı delil gibi sunuldu.  TR724 Gündaş’ın Facebook sayfasının detaylarını araştırdı. İlk mesajını 15 Aralık 2010’da yapan Gündaş Facebook zaman tünelinden ilk olarak ‘cezaevi fotoğrafını paylaşmış . Osman Polat isimli koğuş arkadaşı ile birlikte fotoğrafına ‘[email protected]’ yazmış. Hem Osman Gündaş, hem Osman Polat’ın facebook paylaşımları Ankarada günübirlik ev kiralama mesajlarıyla dolu. Çoğu milliyetçi 244 arkadaşı olduğu görülüyor. Hizmet Hareketine iftira için paylaştığını söyledikleri onlarca mesaj söylemi de tam bir yalan.

Saldırgın zanlı olarak yakalanan Gündaş için “F..ö’nün ‘yeniden yapılanmaya’ yönelik propaganda amaçlı hazırladığı birçok mesajı er alıyor. Sürekli video paylaşıyor’ yazan Güneş’in yalanı ilgili facebook sayfası incelendiğinde de görülüyor. Gündaş’ın Fethullah Gülen Hocaefendi’nin paylaştı denilen videosunda Gülen, Hizmet Hareketi’nin iftiraya uğradığını ve dünyaya barış ve diyalog faaliyetleriyle İslam’ın güzel mesajlarını, iyi Müslüman olmanın gereklerini anlatıyor.

Güneş’in iki gün önceki manşetleri şöyleydi:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin