İki belediyeye daha kayyım atandı

Hakkında açılan terör soruşturması nedeniyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanan HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz’in yerine kayyım atandı.

Haklarında yürütülen soruşturma nedeniyle 3 gün önce gözaltına alınan Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Belediye Eşbaşkanları Remziye Yaşar ve İrfan Sarı, dün çıkartıldıkları Sulh Ceza Hakimliğinde, gizli tanık ifadesi ve sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, “Terör Örgütü üyesi olmak” ve “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandı. Yüksekova belediye eş başkanlarının tutuklanmasından sonra bugün sabah saatlerinde Belediye’ye ilçe Kaymakamı Osman Doğramacı kayyım olarak atandı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yine 3 gün önce gözaltına alınan HDP’li Belediye eşbaşkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut da, dün akşam yine çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğinde aynı gerekçelerle tutuklandı.

HDP’li Başkanların tutuklanması ile Belediye’ye ilçe kaymakamı Mehmet Balıkçılar kayyım olarak atandı. Her iki ilçe belediyesine kayyum atanmasından sonra polis sabah saatlerinde arama yaptı. Aramalar yapılırken, belediye personelleri belediye binasına alnmadığı belirtildi.

1 YORUM

  1. Güvenli bölgeyi ülke içine kaydırıp kendi vatandaşı olan Kürtlerle bir “iç” mesele olarak çatışmayı planlıyorlar..çünkü savaştan başka birşey bilmiyorlar kabiliyet düşmanı “yeteneksizsiniz” vurgusunu bile anlamayan cahıllar…abd ılıkca “yeteneksiz!” siniz “stupids diyeli çok oldu

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin