İhsan Eliaçık’tan Cübbeli Ahmet’e ‘tekbir’ tepkisi: Oturduğun villayı sat, 2+1 neyine yetmiyor

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün orman yangınlarının söndürülmesi için “tekbir” çağrısı yapmasına ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık tepki gösterdi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Hadîs-i Şerîf’te: ‘Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür’ buyuruluyor. (İbnü’s-Sünnî, Amelü’l Yevm, rakam: 289-292)” sözlerini İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık sert bir dille eleştirdi.

Cübbeli’nin sözleri için Eliaçık “Bu yalandır, uydurmadır, iftiradır. çıksınlar damlara tekbir getirsinler de şu yangını söndürsünler” ifadelerini kullandı.

Eliaçık’a Cübbeli Ahmet ise “Hadîslerin tümünü inkâr ederek bize “Sünnete uymamızı emreden” Kur’ân’ı da inkâr etmiş olan İhsan Eliaçık’ın tekbîri hafife alan şu beyânlarını dinlerseniz cehennemin ne lüzûmlu bir şey olduğunu anlarsınız” tepkisini gösterdi.

Eliaçık ise Cübbeli’nin ifadelerine “Oturduğun villayı sat, yangında evi ahırı yanan vatandaşlardan 20 tanesine ev olur, 2+1 neyine yetmiyor. Böyle yaparsan 20 yangın söndürmüş olursun.” şeklinde tepki verdi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin