İhraç cumhuriyet savcısı Bayram Köroğlu: “Hukuksuzluk karşısında sinmeyin mücadele edin”

Binlerce hakim ve savcı 15 Temmuz sonrası hukuksuzca mesleğinden atıldı. Bunlardan biri olan cumhuriyet savcısı Bayram Köroğlu’nun yaşadıklarını ve  hak mücadelesini KHK TV’ye anlattı.

22 yıl cumhuriyet savcılığı yapan Köroğlu, HSYK tarafından ihraç edildi. Terör örgütü suçlamasıyla 1,5 yıl cezaevinde kaldı. İlk çıktığım mahkemede beraat etti. Fakat hukuksuzca görevine döndürülmüyor.

Bu süreçte iş bulamadığı için çiğ köftecide çalıştığını söyleyen Köroğlu, “Bundan gurur duyuyorum. Hukuk içinde ve helalinden bir iş yaptım. Şimdi haksız hukuksuz bir soruşturma yürütseydik, onların iddia ettiği gibi örgüt üyesi olsaydık, bir taraflardan emir alsaydık. Şu anda bir sürü delil bırakmıştık. Hakkımızda soruşturma açabilecekleri bir şey bırakmış olurduk. Tertemiz bir geçmişe sahibiz, tertemiz bir görev yaptık. Şu anda da tertemiz bir mücadele yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz inşaallah.” dedi.

Bu süreçte mücadeleye her zaman devam edeceğini söyleyen Köroğlu, “Mücadele etmezsem  hem geçmişte yaptığım hakimlik savcılık mesleğine hem de  aldığım hukuk eğitimine ihanet olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla herkese tavsiye ediyorum hakkınızı hukuk içinde sonuna kadar arayın. Hak aramaktan korkmayın.” ifadelerini kullandı.

İşte o video;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin