İddia: AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın istifası istendi ancak direniyor

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın başı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 15 Temmuz’un finansörü olduğuna dair açıklamaları nedeniyle dertte. Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de sahip çıkmadığı Özkan’dan istifasının istendiği ancak Özkan’ın direndiği ileri sürüldü.

Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan ‘Zor Ama Yine De Sor’ programında konuşan Cahit Özkan, “Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, o zaman teslim oldu.” ifadelerini kullanmıştı. Özkan ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nin 15 Temmuz’un finansörü olduğunu söylemiş ve “Biz buna inanıyoruz.” demişti.

Söz konusu açıklamalar, kaynak arayışında olan ve BAE ile ilişkileri yeniden toparlamaya çalışan parti yönetiminde ciddi rahatsızlığa neden oldu. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün akşam yaptığı paylaşımlarda, “Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir.” ifadelerini kullandı.

Gelişeler üzerine Grup Başkanvekilliği görevinden istifası istenen Özkan’ın, direndiği ileri sürülüyor. Ancak Özkan’ın ne kadar direneceği bilinmiyor. Halk TV yazarı İsmail Saymaz, konuyla ilgili paylaşımında, “Öğrendiğim kadarıyla AK Parti’de, Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa etmesi istendi. Ancak Özkan, direniyor.” yazdı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin