İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum!

Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) 2019 yılı raporuna göre Türkiye, dünyada cezaevindeki gazetecilerin sayısının en yüksek olduğu ikinci ülke. İşte o ülkenin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de gazetecilik yapılmadığını söyledi. Soylu, “Araştırmacı gazetecilik şu an yok neredeyse. Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Radyo D’de Adem Metan’ın sunduğu “Adem Metan Show” programında konuştu. Süleyman Soylu’nun, “Gazetecileri eleştirir misiniz? Yanlış bilgi verdiklerinde kendilerine ulaşıp düzeltme yapar mısınız” sorusuna verdiği cevap ibretlikti. Soylu, şu ifadeleri kullandı: “Bazı gazeteciler var ideolojik olarak kopmuşlar doğruyu görmüyorlar. Biz ne dersek diyelim bizi yok hükmünde görüyorlar. Biz onları ikna edemeyiz. Bir gazetecinin hata yapma lüksü yoktur. Bizim vardır ama onların yoktur.”

BASIN MENSUPLARI ÇOK RAHATLAR!

“Bir gazeteci bir iki kere hata yaparsa affedilir. Basın mensupları artık çok rahatlar. Bir dönemin gazetecileri çok emek verirdi. Şimdi dönüp her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum. Şuan eleştirerek düzeltilmesi gereken onca konu var ki anlatamam. Araştırmacı gazetecilik şu an yok neredeyse. Türkiye’de birçok şey üretilir. Beni affedin ama en ağır iş adliye muhabirliği oldu.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin