İçişleri Bakanı: Kandil’i Amerika ve Avrupa yönetiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK’nın merkezi kabul edilen Kandil’in Amerika ve Avrupa tarafından yönetildiğini söyledi.

DHA’nın haberine göre Bakan Soylu, Cumhur İttifakı’nın Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz’ın seçim çalışmalarına katıldı. Silivri Çarşı Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Soylu, sözü HDP’lilerin Abdullah Öcalan için yapmak istediği eylemlere getirdi.

HDP’lilere yönelik söylediği sözlerin arkasında duran Soylu, “Apo’nun İmralı’dan çıkması için yürüyüş yapacaklarmış. Bana kızıyorlar gene. ‘Sizi yürütürsem adam değilim’ dedim yanlış mı söylemişim. Öyle hainane bir siyaset güdüyorlar ki, Silivri’de örneği var zaten. HDP’nin eski ilçe başkanları kimden belediye meclis üyesi adayı oluyorsa, Antalya’dan kimden belediye meclis üyesi adayı oluyorsa, onlara hayırlı uğurlu olsun. O zaman biz bu mücadeleyi neden yapıyoruz?” diye konuştu.

Şehit cenazelerinde annelerin babaların eşlerin sesleri çıkmadığını anlatan Soylu, bunun sebebini mücadelenin samimiyetle yürütülmesine bağladı. Soylu şöyle devam etti: “Peki neden bu ortaklık. Bilmediklerimiz varsa bize anlatsınlar. Bu ülkede yıllardan beri birilerinin tezgahıyla, kimseden çekinmiyorum söylüyorum Kandil’i yöneten Amerika’dır, Kandil’i yöneten Avrupa’daki başkalarıdır. Bu tezgahtarların tezgahıdır. Bizim ülkemizi biz yönetiriz. Ne Amerika yönetir ne başkaları yönetir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin