Aylık 10 milyon TL reklam geliri kesilen yandaş medya tenkisata başladı

Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV’yi bünyesinde bulunduran Saray’a ve AKP’ye yakın TürkMedya’da dün itibariyle geniş çaplı tenkisat başladığı ileri sürüldü. Tenkisatın İBB’den reklam altında gelen 10 milyon liralık bütçenin kesilmesiyle alakalı olduğu belirtiliyor.

Medyaradar’da yer alan habere göre; kanalın yüzde 40 küçülmeye gideceği söyleniyor. Dün akşam saatlerinde “Analiz-Sentez” programının sunucusu Zeliha Saraç ve “Uyandırma Servisi” programının sunucusu Ersoy Dede’nin görevine son verilmişti.

24 TV güne yine işten çıkarma haberleriyle başladı. Gece editörü Muhammet Özcan, Gece Moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan’ın da işten çıkarıldığı öğrenildi.

İşten çıkarmalar TürkMedya’da devam edecek gibi görünüyor. Tenkisatın, Akşam, Güneş ve Star gazetelerine de yansıması bekleniyor. 24 TV’nin kapanma kriziyle karşı karşıya olduğu da gelen iddialar arasında.

“İBB’DEN HER AY REKLAM GELİRİ ADI ALTINDA 10 MİLYON LİRA BÜTÇE ALIYORDU”

Medyaradar, TürkMedya’daki krizin nedenini de şu iddiayla anlattı:

“TürkMedya’da İstanbul seçimlerinin hemen ardından başlayan bu krizin belediye ile bir ilgisi var. İddialara göre TürkMedya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden her ay reklam geliri adı altında 10 milyon lira bütçe alıyordu. AK Parti’nin belediyeyi kaybetmesi ve göreve Ekrem İmamoğlu’nun gelmesiyle bu bütçe kesildi ve TürkMedya mali sıkıntı yaşamaya başladı.” İstanbul Büyükşehir Belediye ise henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin