Hizmet Hareketi’ni terör ve silahla irtibatlı göstermek için başkentte kumpas iddiası

Hizmet Hareketi’ne mensup kişileri silah ve terörle iltisaklı göstermek için binbir yolu deneyen bazı çevrelerin, yeni bir kumpas peşinde olduğu ileri sürüldü. Gün içinde önce İHA tarafından geçilen ve Mardin’de f..ö operasyonu başlığıyla duyurulan bir haberde ise PKK ile irtibatlı gözatılarda PKK, IŞİD ve F..ö. ye ait örgütsel döküman bulundu şeklinde manipülasyon yapıldığı ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinde yer alan, ‘Son Dakika, F..öden korkunç talimat! Evinden çıkanlar..’ başlığı kullanıldı. Mardin’de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan bir zanlının evinde 2 uzun namlulu silah, 2 şarjör 319 fişek bulunduğu bilgilerinin yazıldığı haberde, ele geçirilen malzemelerin sergilendiği fotoğraf ve görüntülerde tam bir kurgu ve kumpas olduğu anlaşıldı.

Sosyal Pencere isimli twitter hesabından ise başkent Ankara’da istihbarat elemanlarının yerleştirildiği ev ya da evlere polis baskını düzenleyip sözde çatışma görüntüsü vermek ve sözde f..ö operasyonu deyip masum insanların  kanının dökülmek istendiğine dikkat çekildi. Kendilerine gelen bu yönde ihbarlar olduğunu paylaşan sosyal medya hesabında ayrıca bu kumpası kamuoyuna ve medyaya mal etmek için  gazetecilerin bu tür bir operasyon öncesi bilgilendirilerek  seçildiğine işaret edildi.

HEKİMOĞLU İSMAİL KİTAPLARINI SİLAHLARIN YANINA KİM KOYDU?

15 Ciltlik Büyük İslam Tarihi Ansiklopedisi serisinden bir cilt, Yazar Hekimoğlu İsmail’in Derdini Seven Adam, Dua ve Namaz kitapları ile  PKK bayrağı, Abdullah Öcalan kitapları ve IŞİD’e ait kitapların çıktığı haberin görüntüsü olarak verildi.

Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi’nde bir eve yapılan baskında Sabrinaz B. İsimli kişinin gözaltına alındığı, evde ayrıca cep telefonu, sim kartlar, hard diskler, flaş bellekler, hafıza kartları, bilgisayar ve dijital materyaller çıktığı iddia edildi.

KUMPASI İTİRAF EDEN HABER İHA’DAN

İHA haberinin içinde geçen “f..ö’ye yönelik operasyonlarda üyelerine ‘Polis baskınlarında silah kullanın’ talimatı verildiği öğrenilirken, ele geçirilen silahlar ve dijital materyaller incelemeye alındı” cümleri kumpasın itirafı niteliğinde.

Geçtiğimiz günlerde yine bir başka baskında dijital bir bellekte 70 bin polisin fişlendiği iddia edildi. Yine son Bylock listesi adıyla MİT’in  215 bin kişilik isim listesi verdiği duyurulmuştu.

Benzer iddialar daha önce de gündeme getirilmiş, cezaevlerinde isyan çıkarılacağı ileri sürülmüştü. Yine hükümete yakın medya ve AA, İHA gibi ajanslara servis ettirilen haberlerle, 15 Temmuz’dan aylar sonra cezaevlerinde asker ve polis tutuklular tarafından isyan çıkarılacağı ileri sürülmüştü. Bu iddialar deşifre olunca cezaevleri dışında Jandarma’nın dışında Özel Harekat Polisleri’nin de konuşlandığı ortaya çıkmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin