Hilal Kaplan’dan skandal ‘Ayşe Özdoğan’ paylaşımı: O kadın ‘fetö’den hüküm giymiş!

Sabah yazarı Hilal Kaplan, 4. evre kanser hastası olan Ayşe Özdoğan’la ilgili paylaşımlardan rahatsız oldu. Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım’ın “Bir hanımı, bir anneyi, bir mazlumu daha fazla üzmeyin… Allah aşkına çok mu zor bu feryadı dindirmek için bir şeyler yapmak?” paylaşımını alıntılayan Kaplan, ““Mazlum” derken FETÖ yöneticiliğinden hüküm giydiğini belirtmemişsiniz. Kamuoyuna çağrı yaparken belirtilmesi gereken önemli bir “detay” değil mi bu?” ifadelerini kullandı.

Hilal Kaplan, bir sonraki paylaşımında ise “Cezası tedavisi sebebiyle ertelenmiş üstelik. Hâlen tedavisi sürüyor. Adalet, hiç ceza almaması mıdır? Adem Özköse de benzer şekilde ajitasyon yapmış. Beni engellediği için görmemişim. Engelleseniz de FETÖye gönüllü propaganda yaptığınız bal gibi ortada.” yazdı.

Ayşe Özdoğan’ın dosyasında ‘yöneticilik’le suçlanmasının sebebi görevli olduğu öğrenci yurdundaki öğrencilerle yakından ilgilenmesi. Bu nedenle mahkeme Ayşe Özdoğan’ın ‘yönetici’ olduğuna hükmediyor.

Hilal Kaplan, Ayşe Özdoğan’ın tedavisi nedeniyle tahliye edildiğini yazıyor; doğru. Ancak Yargıtay’ın cezasını geçtiğimiz ay onadığını ve Özdoğan’ın yeniden cezaevine girme riski olduğunu söylemiyor. Ayşe Özdoğan, Yargıtay tarafından cezası onandığı için ‘infaz erteleme’ talebinde bulunuyor. Zira tedavisi sürüyor.

Doktorların açıklamalarına göre 5 ay içerisinde yeniden ameliyat olması gerekiyor. Aksi halde 5 yıllık ömrü kaldığı söyleniyor.

Hilal Kaplan’ın söz konusu paylaşımlarına tepki yağdı…

6 YORUMLAR

  1. Ulan kahpe, sen o iftira edilen iffet abidesi mazlumların kesip attığı tırnak bile olamazsın. Sizler öyle bir hüküm giyeceksiniz ki, çığlıklarınız karşılık bile bulamayacak. İla Cehenneme Zümara

  2. Allah seni hak ettiğin şekilde yargılasın Hilal Kaplan…. Ne eksik ne fazla. Rabbim biliyor seni… Bence sen O hanımın ayağının tozu olamazsın. Bizim de ağzımız var bizde her istediğimizi söyleriz ama seviyemiz aynı değil. Allah senin ayarına hiç bir mu’min kulunu düşürmesin. Amin.

  3. rabbim size oyle dertler versinki, hic baska bir seyle ugrasmaya vaktiniz kalmasin. hem bu dunyada hemde ote tarafda rezil olasin… mazlumlarin ahi seni inim inim inletsin…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin