HDP’li belediyelere kayyım, en çok Perinçek’i sevindirdi!

HDP'li belediyelere 'terör örgütüyle iltisaklı oldukları' gerekçesiyle kayyım atanması en çok Doğu Perinçek'i sevindirdi.

HDP’li 3 belediyeye kayyım atanması en çok Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i sevindirdi. Perinçek, “PKK/HDP’ye özgürlük yok. HDP kapatılmalı.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ‘terör örgütüyle iltisaklı oldukları’ gerekçesiyle görevden alındı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Büyükşehir Belediyesine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkan vekili olarak görevlendirildi.

PERİNÇEK: HDP KAPATILMALI!

Kayyım kararı en çok Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i sevindirdi. Son dönemde AKP rejimine verdiği koşulsuz destekle dikkat çeken Perinçek, sosyal medya paylaşımlarında, “HDP’ye belediye Mehmetçiğe kurşundur. HDP belediyeleri PKK’ya eleman topluyor, haraç topluyor, hendek kazıyor. PKK/HDP’ye kamu otoritesi verilemez. Belediyeler milletindir, teröristlerin değil. PKK/HDP’ye özgürlük yok. HDP kapatılmalı.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin