AKP rejimi ‘terörist’ ilan etmişti; Suriye’de şehit oldu!

AKP rejimi tarafından 'terörist' ilan edilen Bozbıyık, Suriye'de şehit düştü.

Barış Pınarı Harekatı’nda Suriye’de şehit olan Üsteğmen Çelebi Bozbıyık’ın, 15 Temmuz sonrası terörist olduğu iddiasıyla gözaltına alındığı, halen Kırıkkale’de soruşturmasının sürdüğü ortaya çıktı. Bozbıyık’ın, soruşturma sonrası en tehlikeli yerlerde göreve gönderildiği öğrenildi. Bozbıyık, memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlandı.

Bold Medya’nın haberine göre Fırat’ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekatının 7. gününde Münbiç’te şehit olan Üstteğmen Çelebi Bozbıyık, 16 Temmuz 2016’da Urfa’daki birliğinde ‘vatan haini’ olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Arkadan kelepçeli 15 gün nezarethanede kalan Bozbıyık, Erdoğan Rejimi tarafından ‘terörist’ ilan edilen Hizmet Hareketi’ne yakınlıkla suçlanıyordu. Hakkında ‘terör örgütü üyesi’ olduğu iddiasıyla dava açıldı.

Bozbıyık’ın yaşadıkları hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan akademisyen Selçuk Ata, “Soruşturma, demoklesin kılıcı gibi askıda bekliyordu. Elde hukuki hiçbir delil yok. Muhtemelen bu operasyondan da sağ dönseydi gözaltına alınıp ihraç edilip, hain ilan edilecekti. Ama bugün şehit haberi geldi. Ruhun şad olsun…” dedi.

NUSAYBİN’DE DE GÖREV ALDI

2014 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olan Bozbıyık’ın ilk görev yeri Şanlı Urfa’ydı. Edinilen bilgilere göre, 2015’teki terör operasyonlarında Sur ve Nusaybin’de görev aldı. 15 Temmuz 2016’dan sonra ise terörist damgası vurularak gözaltına alındı. Bozbıyık o günlerde yaşadıklarını bir arkadaşına şöyle anlatmış: “… Vatan haini muamelesi gördüm, hakim serbest bıraktı, savcı tekrar gözaltına aldırdı, bir süre daha kaldım nezarette sonra mahkeme oldu, telefonumu aldılar ve bıraktılar, sonra da buraya geldim.”

EN TEHLİKELİ BÖLGELERDE GÖREVLENDİRİLDİ

Bozbıyık, 2017’de üstteğmen rütbesi alması gerekirken hakkında açılan ‘terör örgütü üyeliği’ soruşturması nedeniyle bu hakkı verilmedi. Kırıkkale Cumhuriyet Savcılığının açtığı dava hala devam ediyor. Bir yıl sonra rütbesini alabilen Bozbıyık, damgalandığı için bu kez de dışlandı ve sürekli olarak tehlikeli bölgelere gönderildi. Kırıkkaleli bir ailenin 2 çocuğundan biri olan, 27 yaşındaki Çelebi Bozbıyık’ın evinin önüne Türk bayrakları asıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin