Harbiyeli anneleri artık her yerde: ‘Lütfen daha duyarlı olun’

Müebbet hapis cezası alan harbiyeli öğrenciler için Melek Çetinkaya’nın başlattığı adalet arama eylemi dalga dalga yayılıyor. Harbiyeli anneleri ve babaları çocukları için her yerde eylemler yapıyor.

Bir harbiyeli annesi bindiği metroda çocuklarının yaşadıklarını yolculara anlattı. “Lütfen duyarsız olmayalım, hepimiz anneyiz hepimizin evladı var.” diyen anne şunları söyledi:

“İki dakika dinleyebilir miyiz? Hepimizin dertleri var ama şu anda hukuk noktasında çok büyük bir darbe almış durumdayız. 13-14 yaşında devlete teslim edilmiş öğrenciler şimdi darbe iddiasıyla müebbet hapis cezası aldılar. 5 günlük erler darbe adı altında müebbet hapis cezası aldılar. Hakkımızı arayamıyoruz, nerede bir duyuru yapmak istesek polis bizden önce orada oluyor. Hemen darp edilerek gözaltı yapılıyor. Adalet maalesef şu anda ülkemizde işlemiyor. Bu çocuklar darbeyle yargılandılar; sözüm ona ama yargılanmadılar. Hukuksal hiçbir işlem olmadı. Şahitler dinlenmedi, dosyalarımız incelenmedi. Bütün taleplerimiz reddedildi.”

“Youtube kanalına Melek Çetinkaya adı altında girerseniz yapılan bütün faaliyetler, yapılan her şeyler ortaya çıkıyor. Lütfen duyarsız olmayalım, hepimiz anneyiz hepimizin evladı var.”

Bir başka mero hattında ise iki harbiyeli babası, vatandaşlardan destek istedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin