Haluk Hoca’ya işkence: Gece yarısı valiliğe çağırdılar, yine de pasaport vermediler

KHK ile işinden atılan ve yargılandığı davada beraat etmesine rağmen pasaportu verilmeyen Prof. Dr. Haluk Savaş, işkence gibi muameleye maruz kaldı.

Mağduriyetinin sosyal medyada gündeme gelmesi ve dünya basınında haber olması üzerine Adana Valiliği devreye girerek sorunu çözeceğini açıkladı. Pasaport işlemleri için gece Nüfus Müdürlüğü’ne davet edilen Haluk Hoca’ya yine pasaport verilmedi.

Genel Gündem isimli Twitter hesabı konuyla ilgili şu mesajı paylaştı: “Gündüz saatlerinde eksik evrakla gittiği için işlem yapılmayan Haluk Savaş, Adana İl Nüfus Müdürlüğü’nün gece açarak davet etmesi üzerine eşi ile birlikte İl Nüfus Müdürlüğü’nde işlemlerini gerçekleştiriyor.”

‘Eksik evrak’ iddiası doğru değil

Ancak Savaş, hesaba cevap yazarak bu bilginin yanlış olduğunu kaydetti. Savaş’ın yazdığı mesajlarda şu bilgileri verdi:

“Sayın hesap yöneticisi “eksik evrak” şeklindeki bu haberiniz ne yazık ki gerçeği yansıtmıyor. Ben numaratörden 613 nolu randevuyu alarak tahdit bürosundan polis memuru Sabit beyle Twitter’da yazdığım şekilde görüştüm. Reddedildim. Eksik evrak vs. yok.

Gece saat 23.00’te valilik aradı. Nüfus müdürü Hüsamettin bey, Sabit bey ve bir başka memur bey konu ile ilgilenmek üzere Sn. valinin talimatı üzerine vilayette olduklarını belirttiler. Bazı olumlu gelişmeler olabileceğini söylediler. Evrak talep ettiler. Ben de bunun üzerine evraklarımı alıp eşimle gittim.

Henüz olumlu bir gelişme yok

Daha sonra orada saat 24 civarında dilekçem ve evraklardan örnekler alınarak yazılı müracaat gerçekleşmiş oldu. Bu bilgileri Sn. nüfus müdürü Hüsamettin bey, polis memuru Sabit bey üzerinden de doğrulayabilirsiniz. Olay böyle cereyan etti. Gerçeğe saygılı olacağınızı umuyorum.”

Haluk Savaş, bir kullanıcının “Tamam mı hocam, veriyorlar mı?” sorusuna da “Hayır, henüz öyle bir gelişme yok…” cevabını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin