Halkla ilişkiler sektörünün ünlü ismine de ‘Cemaat’ gözaltısı

Halkla ilişkiler sektörünün önde gelen şirketlerinden Zarakol İletişim’in Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol, avukatıyla birlikte Borajet’in hileli satışı ve ‘Cemaat’ gerekçesiyle gözaltına alındı.

Zarakol ve avukatı Tolga Danışman’ın İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı bildirildi. Zarakol ve Danışman, Cemaat soruşturması kapsamında yurt dışına çıkış hazırlığı yaparken sahte kimlikle yakalandığı iddia edilen Zahide Üner’le ilgili gözaltına alındı.

Öte yandan ‘Patronlar Dünyası’ adlı internet sitesi ise iddiaları biraz daha genişleterek, gözaltıların “Cemaat’ten talimat alarak Türkiye’deki bazı şirketlere yönelik kumpas kurulması” iddiasıyla ile ilgili olduğunu öne sürdü.

Adli kontrolle serbest bırakıldılar

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Borajet’in hileli bilanço ile satıldığı iddiasına yönelik yürüyen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Zarakol İletişim’in Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol ve Hergüner Avukatlık Bürosu yönetici avukatı Hamdi Tolga Danışman adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin