Halil Falyalı’ya KKTC ve Türk bayraklı cenaze töreni

KKTC’de silahlı saldırıda öldürülen Halil Falyalı’nın cenaze törenine Başbakan Faiz Sucuoğlu ve İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in de aralarında olduğu çok sayıda siyasetçi katıldı. Halil Falyalı’nın tabutuna KKTC ve Türk bayrağı örtülmesi dikkat çekti.

KKTC’de yayın yapan Yeni Düzen gazetesinden Ayşe Güler ve Hüseyin Özbarışcı’nın haberine göre Halil Falyalı’nın cenazesi sabah saatlerinde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi morgundan alınarak Çatalköy’deki evine götürüldü. Burada gazetecilerin görüntü almasına izin verilmezken cenaze töreni öncesinde Falyalı’nın korumaları bölgede güvenlikle ilgili keşif yaptı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaatlarıyla adı gündeme gelen kumarhaneci Halil Falyalı’nın cenazesine Başbakan Faiz Sucuoğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, UBP Milletvekili Ünal Üstel, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu ve UBP eski Milletvekili Aytaç Çaluda, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de katıldı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin