Hakan’dan haber var; ilik uyum sağladı, sağlığı iyiye gidiyor

Hakan Dağdeviren

Anne ve babası 2,5 yıldır tutuklu olan ve bu yılın başında lösemi teşhisi konulan 12 yaşındaki Hakan Dağdeviren’den güzel haberler var. Dedesi Ali Dağdeviren, Hakan’ın durumunun her geçen gün daha da iyiye gittiğini söyledi. Sevenlerinden dua istedi. Ali Dağdeviren’in verdiği bilgilere göre Hakan’a nakledilen ilik, vücuduna uyum sağladı. Hakan’ın 15 gün önce hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

Hakan’ın öğretmen olan anne ve babası yaklaşık 2,5 yıl önce 15’er gün arayla tutuklanmıştı. Geçtiğimiz ocak ayında önce halsizlik ve yorgunluk hisseden Hakan’a 1 hafta 10 gün kadar sonra ‘lösemi’ teşhisi konuldu. Ardından acilen Osman Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hastalık karaciğer, karın, kasık, boyun ve koltuk altına yayılmıştı. Ancak doktorlar kurtulma ihtimalinin yüzde 75 olduğunu söyleyerek tedaviye başladı.

8 Haziran’da Hakan’a ablasından ilik nakli yapıldı. Operasyon başarılı geçti. Hakan’ın durumu şimdi çok daha iyi. 15 gün önce hastaneden taburcu edilen Hakan, haftada iki kez kontrole gidiyor.

DEDE DAĞDEVİREN: TEK TALEBİMİZ DUA

Dedeli Ali Dağdeviren’in verdiği bilgilere göre Hakan’ın iştahı da ciddi oranda düzeldi. Ali Dağdeviren, “Sağlığı iyiye gidiyor elhamdulillah. Doktorların söylediğine göre ilik uyum sağladı. Morali de iyi. Konuşması, yemesi, içmesi düzeldi. Gözle görülür bir iyileşme var. Bayramın birinci günü annesiyle konuştu. Birbirlerine moral verdiler. Sevdiğimiz, bizi seven insanlardan dua bekliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin