Hakan Şükür: Çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım

Hakan Şükür, darbe sonrası yerleştiği ABD’de yakınındaki bazı kişiler tarafından dolandırıldığını ve çocuklarının geleceği için ayırdığı birikimlerini kaybettiğini söyledi.

Verdiği bir mülakatta dile getidiği ‘dolandırıldım’ ifadelerine YouTube kanalından açıklık getiren Hakan Şükür, “Amerika’da yaşarken çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım. Bunun ismi onlar adına dolandırma mı? Onlar ticaret diyorlar, ben dolandırma diyorum. Yani bir işi bilmemek veya bir işin sıkıştığı anda parasını kullanmak dolandırıcılıktır.” dedi.

Sınav içerisinde sınav yaşadıklarını belirten Hakan Şükür, devamla şunları anlattı:

”Ben buraya kendi çapımda çocuklarımın sigortasını bozarak, İsviçre’de biraz da birikimimizi getirmiştik. Bunların hepsini biz kaybettik. Esnaflık bilmediğimiz için lisan bilmediğimiz için bazı hatalar yaptık, yanlışlar yaptık kaybettik. Bunların içerisinden çıkabilmek çok zor. Yani bir tarafta ciddi sıkıntılar yaşıyorsunuz, Türkiye’den gelmişsiniz, ayakta kalmaya çalışıyorsunuz, güvendiğiniz insanlarla bir şey yapalım derken bir de onlardan tokadı yiyorsunuz. Sınav içerisinde sınav derler ya öyle bir şey. Bunları yaşamak beni ve ailemi çok yıprattı. İçe kapandık. Kimseyle görüşmüyoruz. Çocuklarımızın eğitimine kendimizi adadık.”


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin