Hakan Atilla temyiz başvurusunda bulundu

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının baş aktörü Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) itirafçı olduğu davada ceza alan Halkbank Yöneticisi Hakan Atilla, ABD mahkemesinin kendisi hakkındaki kararı için temyiz başvurusunda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekârlığı ve bunlarla ilintili suçlarla yargılanarak 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, suçlu bulunma kararına itiraz ederek dün bir üst mahkemeye temyiz başvurusu yaptı.

Atilla’nın avukatı Victor J. Rocco tarafından hazırlanan başvuruda suçlu bulunma kararına itiraz edildi. Atilla’ya verilen cezaya değil, Atilla’nın suçlu bulunması ile ilgili karara itiraz eden temyiz başvurusu bir üst mahkeme olan İkinci Bölge Federal Mahkemesi’nde görülecek.

Atilla’nın tutuklu olarak yargılandığı davanın 16 Mayıs’ta yapılan duruşmasında Yargıç Richard Berman, Atilla’ya 32 ay hapis cezası verilmesine; cezaevinde kaldığı 14 aylık sürenin de aldığı cezadan düşürülmesine karar vermişti. Yargıç Berman, Atilla’nın kararla ilgili temyiz hakkını 14 gün içerisinde kullanabileceğini belirtmişti.

Rıza Sarraf’ın itiraflarıyla Türkiye’deki yolsuzluk operasyonlarının da bütün delilleri teyit edilmiş, yeni bilgiler ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin