Gündem ayarlı cadı avı: Akademisyen, memur, asker, işçi, şirket çalışanı 175 gözaltı!

15 Temmuz’dan bu yana 27 aydır aralıksız süren Türkiye geneli ‘hukuksuz’ operasyonlarda bugün 175 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen 5 farklı operasyonla içlerinde akademisyen, memur, işçi, şirket çalışanı ve askerlerin bulunduğu kişilerin evlerine baskınlar yapıldı, gözaltı işlemleri uygulandı.

İŞTE GÜN İÇİNDEKİ O OPERASYONLAR;

37 üniversite çalışanına gözaltı

İstanbul’da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı sözde F… üniversite yapılanması iddiasıyla 4 üniversitede görev yapan ve aralarında KHK ile ihraç edilenlerin de bulunduğu 37 kişi hakkınd gözaltı kararı verdi. 20 kişi gözaltına alındı. 17 kişiyi de arama çalışması devam ediyor.

İstanbul merkezli, Sakarya ve Gaziantep’in de aralarında bulunduğu illerde yapılan operasyonlarda gözaltına alınanların İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde görevli akademik, idari ve kamu işçisi olarak görev yaptığı belirtildi. Bu kişilerden 14’ünün KHK ile ihraç edilmiş 23’ünün ise halen görevde oldukları belirlendi.Bu kişilere yönelik suçlama ise ‘Bylock’ oldu.

Şırnak merkezli operasyon: 17 muvazzafa gözaltı

Şırnak merkezli 12 ilde gerçekleştirilen operasyonda ise 17 muvazzaf asker gözaltına alındı. Çorum, Diyarbakır, Ankara, Mersin, Elazığ ve Van’ın da yer aldığı 12 ilde gerçekleştirilen operasyonda bir teğmen, 13 astsubay ve 3 uzman çavuş gözaltına alındı.

İstanbul ve Ankara’da üç farklı operasyon: 84’ü asker 121 gözaltı

Sözde F’nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen  operasyon kapsamında 34, sözde jandarma yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 50 asker ile sözde mali yapılanma iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonda 37 olmak üzere üzere 121 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı  19’u muvazzaf, 4’ü 15 Temmuz darbe girişimin ardından kapatılan askeri okul öğrencisi yine 11’i meslekten ihraç toplam 34 asker hakkında gözaltı kararı verdi.

Jandarmaya operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise  ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından arandığı iddiasıyla biri yüzbaşı ve 49’u üsteğmen toplam 50 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Askerlerin 35’inin aktif görevde bulunduğu, gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce sürdürüldüğü kaydedildi.

Kayyım atanan şirket çalışanlarına gözaltı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında da hukuksuzca kayyım atanan  şirketlerden çalışan 37 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şu ana kadar 25 kişi gözaltına alındı.

1 YORUM

 1. Butun bunlar hakiki islamiyete uygun yasamaya calistiklarindan hayatlarina insani degerleri tatbik edip insanligi diriltmeye kararli olduklari icin sadece…..Allah goruyor bizde goruyoruz. Aciktan tezgahladiklari tuzakla ( ama milletimiz tam farkina varamadi daha )

  Bir yiğit vardı gömdüler şu karşı bayıra…

  Arkadan kefenini, gömleğini soydular.

  “Aman kalkar!” deyip üstüne taşlar koydular,

  Bir yiğit vardı; gömdüler şu karşı bayıra.

  Yiğidim, hele anlatıver olup biteni!

  Sen dertli, vatan dertli, oturup ağlayalım…

  Ağlayıp da sinelerimizi dağlayalım,

  Yiğidim, hele anlatıver olup biteni.

  Ses ver yiğidim, yoksa beni duymuyor musun!

  Yıllar var ki hep hayalinle oynaşıyorum,

  Kalkıp geleceğin ümidiyle yaşıyorum…

  Ses ver yiğidim, yoksa beni duymuyor musun?!

  Sırtımda ardan bir gömlek, yılların vebali,

  Ümitle ışıldayan gönlüm, seni bekliyor;

  Kah göklerde uçup, kah yerlerde emekliyor.

  Sırtımda ardan bir gömlek, yılların vebali.

  Her tarafta harab eller, baykuşlara bayram,

  Köprüler bir bir yıkılmış ve yollar yolcusuz,

  Gelip uğrayanı kalmamış çesmeler, susuz..

  Her tarafta harab eller, baykuşlara bayram.

  İradelerde çatırtı, ruhlarda müthiş şok,

  Tarihi yağmaladı bir düzine tarihsiz;

  Değerler altüst oldu, mukaddesat sahibsiz,

  İradelerde çatırtı, ruhlarda müthiş şok.

  Tıpkı rüyalarda olduğu gibi diril, gel!

  Beyaz atının üzerinde bir sabah erken;

  Gözlerim kapalı ruhumda seni süzerken

  Tıpkı rüyalarda olduğu gibi diril, gel!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin