Kelkit’te vatandaşlar karakolu bastı: Katil polis istemiyoruz!

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde önceki gün polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesi ile boynundan yaraladığı Serkan G. yaşam mücadelesi veriyor. Kelkitliler ise yaşananlara öfkeli. Çok sayıda kişi bugün İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek polisin motosiklettekilere ateş açmasını protesto etti. Silah kullanan polislerin açığa alınmasını ve yargılanmasını isteyen Kelkitliler, “Katil polis istemiyoruz” sloganları attı. Zaman zaman polis ve yurttaşlar arasında arbede yaşandı.

Serkan G.’nin ağır yaralandığı olay 19 Temmuz günü saat 16.30 civarında Kelkit ilçe merkezinde yaşandı. Polisler, ‘dur’ ihtarına uymadığı gerekesiyle motosikletli 2 kişiye takip sonrası ateş açıp motosikletin arkasındaki Serkan G.’yi boğazından vurdu. Bayramdan bir gün önce yaşanan olayda ağır yaralanan 30 yaşındaki Serkan G.’nin yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Motosikleti kullanan Murat G. ise olay sonrası gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Görevli polisler hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

YURTTAŞLAR POLİSİN ATEŞ AÇMASINI PROTESTO ETTİ

Gençlerin aileleri ve çok sayıda Kelkitli bugün İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelip polisin ateş açmasını protesto etti. Silah kullanan polislerin açığa alınmasını ve yargılanmasını isteyen kalabalık, “Katil polis istemiyoruz” sloganları attı.

Yurttaşların tepsisinin sürmesi üzerine Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın gelerek bir açıklama yaptı. Adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini, görevli memurun hatası olup olmadığının incelendiğini söyleyen Aydın, kalabalığa Serkan G’nin hayati tehlikeyi atlattığı bilgisini paylaştı. Aydın’ın açıklaması sık sık öfkeli yurttaşlar tarafından kesildi. ‘Yalan söylemi, doğru söyle’ diye bağıran vatandaşlar, “Adamı vurduktan sonra havaya ateş ediyorsunuz.” şeklinde tepki gösterdi.

Sık sık Kaymakam’ın söylediklerine tepki gösteren yurttaşlar, kentlerinin huzurlu bir yer olduğu, terör olaylarına rastlanmadığı hatırlattı. Polisin giden motordaki yolcuya ateş açmasının açıklanamaz olduğunu ifade etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin