Gültekin: AKP sigaradan rahatsız olduğu kadar hırsızlıktan rahatsız olmuyor

Halk TV’de yayınlanan ‘Sözüm Var’ programında konuşan gazeteci-yazar Levent Gültekin AKP’nin içki ve sigaradan rahatsız olduğu kadar hırsızlıktan ve çocuk tacizinden rahatsız olmadığına dikkat çekti.

Şirin Payzın’ın moderatörlüğünü yaptığı gazeteci yazar Levent Gültekin ve Murat Sabuncu’nun gündemi yorumladığı ‘Sözüm Var’ programında konuşan Levent Gültekin AKP’nin dini kullanarak birçok hukuksuzluğa imza attığını vurguladı.

GÜLTEKİN: ON BİNLERCE İNSANIN HAKKINI HUKUKUNU YİYİP HAPSE ATTILAR

AKP’nin sigaradan rahatsız olduğu kadar hırsızlıktan rahatsız olmadığına işaret eden Levent Gültekin, ‘‘İçkiden rahatsız oldukları kadar çocuk tacizinden rahatsız olmuyorlar. Haksızlıklardan hukuksuzluklardan rahatsız olmuyorlar. Bir kadınla erkeğin dizide öpüşmesinden rahatsız oldukları kadar on binlerce insanın hakkını hukuku yiyip hapse atmaktan rahatsız olmuyorlar. Tuhaf bir ahlak anlayışı geliştirdiler. İnanılmaz bir şey.’’ diye konuştu.

‘‘AKP ÇIKARLARINA GÖRE BİR DİN YAZDI. DİN OLSAYDI ÖNCE HIRSIZLIKTAN RAHATSIZ OLURLARDI’’

AKP’nin yaptığı tüm haksızlıkları ve hukuksuzlukları dini kullanarak yaptığını söyleyen gazeteci-yazar Gültekin konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘‘O yüzden diyorum orada din yok. Din olsaydı önce hırsızlıktan rahatsız olurlardı. Orada din olsaydı çocuk tacizinden rahatsız olurlardı. Orada din olsaydı haksızlık hukuksuzluk yaparak insanların ekmeğini çalmazlardı. Orada din olsaydı liyakati devre dışı bırakıp güvenlik soruşturması diyerek mülakatlarda hak edenin hakkını gasp etmekten rahatsız olurlardı. Orası dinle alakalı bir yer değil. Tamamen orası çıkarlarına göre bir din yazdılar bir din yorumu var ben öyle diyorum. Kendilerine bir din yorumu yaptılar onu bize topluma bütün ülkeye Müslümanlık diye pazarlıyorlar, biz de buna hayır arkadaş sen kimsin ki Müslümanlık kim cümlesini kuramıyoruz. Sen kimsin ki sen nereden bu hakkı buluyorsun? Sen önce çaldığın paraların hesabını ver, sen önce yaptığın hukuksuzlukların hesabını ver, sen önce hapiste çürütmeye kalktığın yazar, aydın, gazeteci, siyasetçi, Harbiyeli, KHK’lısı, yüz binlerce insanın hakkını hukukunu yedin.’’

Güvenlik soruşturması adı altında insanların hakkının yendiğine işaret eden Gültekin, ‘‘Geçen gün bir liste gördüm, sınavda 100 alan 95 alan 90 alanların tamamını mülakatta elemişler, sınavı kazananların tamamı 60-65 puan bandında. Bu kadar mı olur? Bu kadar aleni bir hırsızlık yapıyorsun bu hak çalmaktır, bu başkasının hakkını yemektir, gasp etmektir. Özgürlüğü kısıtlamaktır, kadınlar ölüyor orada bir şey yapmıyorsun, toplum çürüyor orada bir şey yapmıyorsun. Bize bir de Müslümanlık taslıyorsun.’’ dedi.

‘‘MUHALEFET ERDOĞAN’A ‘SEN KİMSİN Kİ MÜSLÜMANLIK KİM’ DİYEBİLMELİDİR’’

Muhalefeti de eleştiren Gültekin şöyle konuştu: ‘‘Muhalefete şu özgüvenin gelmesi lazım. Muhalefetin rahatça Erdoğan’a şunu diyebilecek özgüvenin gelmesi lazım. Muhalefet Erdoğan’a sen kimsin ki Müslümanlık kim, sen kimsin ki Hz. Muhammed terbiyesi kim. Sen kimsin ki bize namaz edebiyatı yapmak kim. Sen kimsin ki İslam bayraktarlığı yapmak kim. Elini dinden de çek, ülkemizden de çek diyebilecek bir yaklaşım bir özgüvene ihtiyacı var. Yoksa aman dindarları küstürmeyelim aman onlara böyle yapmayalım, ‘biz namaza gitmezsek Erdoğan bize namaza gelmedi’ der. Erdoğan bir şey gösteremez, Erdoğan istese de artık bu saatten sonra muhalefeti kötüleyemez.  Muhalefet iktidarın algı operasyonundan korkma psikolojisini bir an önce terk etmelidir.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin