Gülen, Hizmet Hareketi’ne yapılan zulmü anlattı; Erdoğan, “Bana helikopterle suikast yapacaklar” diye çarpıttı

AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, Fethullah Gülen’in 9 Ekim’de yayınlanan sohbetindeki ifadelerini çarpıtarak, kendisine ve arkadaşlarına suikast yapılacağı iddiasında bulundu.

Söz konusu sohbette Gülen, Hizmet Hareketi’ne yönelik yapılan zulümleri anlatıyor ve moralleri bozmak için ABD’de kaldığı yerde taciz için helikopterlerin bile uçurulduğunu ifade ediyor. Bu ifadeleri çarpıtan Erdoğan ise “Bu gece Pensilvanya’dan tehditleri aldık. Uçaklar buraya saldırabilir. Helikopterlerle bize saldırabilirler. Arkadaşlarımızın herhangi birine karşı bir terör eylemi yapabilirler.” yalanına sarıldı.

Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra Fethullah Gülen’in avukatları bir açıklama yaptı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün yapılan ve gerçeği yansıtmayan açıklamanın akılla, mantıkla, izahı mümkün olmadığı belirterek, “Bu iddia kesinlikle doğru olmadığı gibi, bu şekilde bir iddianın doğru olabileceğini düşünmek dahi aklen mümkün değildir. Cumhurbaşkanına bu şekilde bilgi verenler gerçekten buna inanıyorsa, paranoya seviyesini çoktan aştıkları anlaşılmaktadır.”

Sabah Muhabiri Abdurrahman Şimşek, Gülen’in ABD’de kaldığı yeri helikopterle havadan çekmişti

Fethullah Gülen sohbette şu ifadeleri kullandı: “Muzârî kipi olunca, demek ki; bugün onu diliyorlar, söndürmek istiyorlar; söndürmede bir türlü doyma bilmiyorlar, ‘Bir daha! Bir daha!’ diyorlar. ‘Bir daha!.. Şunu kapattık; şunu da kapatsak, şunu da kapatsak!.. Şu çelmeyi yaptık; şunu yere serdik; fakat hâlâ var, ayakta bazıları duruyor; şunları da bir el-ense ile yere sersek! Şunu da bir künde ile yere sersek! Şunun da başına bir bomba olsak, patlasak! Şunun da getirip başında bir helikopter uçursak, morallerini bozsak”

Erdoğan’ın çarpıttığı açıklamalar: “Bu gece Pensilvanya’dan tehditleri aldık. Uçaklar buraya saldırabilir. Helikopterlerle bize saldırabilirler. Arkadaşlarımızın herhangi birine karşı bir terör eylemi yapabilirler. Dua yapıyor. Nasıl dua ise! Beddua ile karışık. Ey Amerika, ya şunlara bir bak be. Kimi beslediğinin farkında değilsin. Senin ülkende Pensilvanya’da 400 dönüm arazide böyle bir kişiyi besliyorsun. Ondan sonra da belge istiyorsun, al sana belge. Acaba benzer bir şeyi Türkiye’den birileri Amerika’ya karşı yapsa sessiz kalır mısın? Hemen buraya bildirirsin”

4 YORUMLAR

  1. Allah ne yapmaya Kâdir değildir ki? Bunca yalan,zulüm,üç kâğıtçılık,hasetin bir başka tezahüratı değil midir? 1100 odalı kaçak sarayında,onca ihtişam ve debdebesine karşı dünyadaki olayları bırakın artık kendi gölgesinden bile korkar hale gelen,aklielekeletini kaybetmiş,geçmişteki Boncuklu Deli İbrahim Paşa gibi birisi,her olayda Hocaefendiyi öne sürmesi ve bunca yalanları ifşa edildiği halde efsunlanmış bir ülkeyi gördükçe kendi kendime” Allah hocaefendinin ömrünü sadece şu zalimin yaşadığı ve millete yaşattıkları için bile olsa uzun edemez mi?” der,haddimi aşmanın helecanıyla da bu zulümlerin ayyuka çıkmasında ve her seferinde Hizmete kesilmesindeki sırrı gelecekte en güzide topluluğun bu Hizmet olduğunu düşünerek sitem veya şikâyet değil;hakkımızda hayırlısı için Allah’a havalederim.

  2. Bu bir carpitma degil. Bir hin-planin ilk adimi. (Baslarina dolansin). Dedigine ABD ve dis dunanin inanmayacagini zaten biliyor. Ic piyasayi sekillendirmeye yonelik bir yalan. “Kendisine bilgi verenler” tabiri devletin itibari dusunulerek kullanilmis herhalde. Kendisinden baska kimse bu kadar mesnetsiz bir iddiada bulunmaya cesaret edemez. Kendisi ve AKP, 15 Temmuz musameresi benzeri bir ise tekrar yeltenebilir. Allah firsat vermesin, baska da denecek, yapacak birsey yok. Memleketi de milleti de kendileriyle beraber ucuruma surukluyorlar. Yazik ki ne yazik…

  3. Biz o kadar dinlemiyoruz Hocaefendiyi 🙂 maaşaallah Reis hiç kaçırmıyor sohbetlerini 🙂 tersinden anlıyor ama olsun 🙂 şaka gibi ülkem

  4. Yalanda da sinir tanimiyor artik,
    acaba bu kadar yalanla vicdanlaeini nasil rahat ettiriyorlar?
    Gerçi vicdan varmi oda ayri bir mevzu…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin