Görüş yolundaki kazada 5. vefat: ‘Tutuklu Lütfü Dalga’nın eşi de hayatını kaybetti’

Hatay’dan Rize’ye cezaevine görüşe giderken meydana gelen kazada bir baba ve üç çocuk vefat etmişti. Tutuklu Lütfü Dalga’nın eşi Hicran Dalga da kurtarılamadı ve dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 3 yaşındaki kızı Sibel Erva’nın ise tedavisi devam ediyor.

Tutuklu baba Lütfü Dalga’nın olayın ardından kriz geçirmesinden dolayı hücreye atılmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonunda kız kardeşinin Hatay’daki düğününe katılan Hicran Dalga (32), Rize Cezaevinde tutuklu bulunan eşi Lütfü Dalga’yı ziyaret etmek için pazar akşamı kızı, ağabeyi, yengesi, erkek kardeşi ve üç yeğeni ile birlikte Hatay’dan yola çıktı. Fatih Umuç’un (23) kullandığı otomobil, önceki gün Pınarbaşı-Şarkışla karayolu Şarkışla ilçesi yakınlarında dere yatağına devrildi. Kazada araçta bulunanlardan Hicran Dalga’nın ağabeyi Hakan Umuç (35) ve onun oğulları Yunus Emre Umuç (1), Yusuf Kenan (7) ve Yavuz Selim Umuç (9) hayatlarını kaybetmişti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hicran Dalga bugün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Aynı kazada Hicran Dalga’nın ağabeyi Hakan Umuç ve oğulları Yunus Emre, Yusuf Kenan ile Yavuz Selim Umuç hayatlarını kaybetmişti.

Hayati tehlikeleri devam eden Hakan Umuç’un eşi Aysun Umuç (32), araç sürücüsü Fatih Umuç (23) ve kızı Sibel Erva Dalga (3) ise hastanede tedavi altında tutuluyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin