Görüş yolunda bir trafik kazası daha: ‘Baba ve üç çocuğu öldü’

Fatih Umuç (23) idaresindeki otomobil, dün Pınarbaşı-Şarkışla kara yolu Şarkışla ilçesi yakınlarında dere yatağına devrildi. Kazada araçta bulunanlardan Hakan Umuç (35) ve oğulları Yunus Emre Umuç (1), Yusuf Kenan (7) ve Yavuz Selim Umuç (9) hayatlarını kaybetti.

Kazada arabada bulunan ve hayati tehlikeleri devam eden Hakan Umuç eşi Aysun Umuç (32), araç sürücüsü Fatih Umuç (23), Hicran Dalga (32) ve kızı Sibel Erva Dalga (3) ise hastanelere kaldırıldı.

Arabadakilerin Rize Cezaevinde tutuklu bulunan ve Hicran Dalga’nın eşi olan Lütfü Dalga’yı ziyaret etmek için pazar akşamı Hatay’dan yola çıktıları belirtildi.

Cezaevindeki baba sinirlenince hücreye atıldı

15 Temmuz’dan sonra tutuklanan polis memuru Lütfü Dalga 3 yıldır Rize Cezaevinde bulunuyor. 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Dalga, dosyası Yargıtayda. Ailesinin kaza geçirdiğini televizyondan öğrenen Lütfü Dalga’ya bir darbe de cezaevi yönetiminden geldi. Ailesinden de kimseyle görüştürülmeyen Dalga’nın verdiği tepki üzerine cezaevi yönetimi, hücre cezası verdi. Dalga koğuşundan çıkartılarak hücreye kondu.

Diğer yandan BOLD Medya‘nın ulaştığı bir aile yakını, kaza geçirenlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Hicran Umuç Dalga Karslı. Eşi Lütfü Dalga Trabzonlu. Lütfü bey, 3 yıldır Rize Cezaevinde tutuklu. Hep birlikte onu ziyarete gidiyorlardı. Hicran hanım kızkardeşini Hatay’a gelin verdiler. Birkaç hafta önce Kars’ta kına yapmışlardı. Geçen hafta sonu da Hatay’da düğünleri oldu. Düğüne Hicran Umuç Dalga, 3 yaşındaki kızı Sibel Dalga, Hicran hanımın abisi Hakan Umuç ve üç oğlu, Hakan beyin ve oğlanların annesi Aysun Umuç katıldı. Düğünden sonra pazar akşamı Hatay’dan yola çıktılar. Pazartesi sabahı Rize Cezaevindeki açık görüşe yetişmeye çalışıyorlardı.”


Baba ve 3 oğlu toprağa verildi

Kazada hayatını kaybeden baba Hakan Umuç (35) ile çocukları Yavuz Selim (9), Yusuf Kenan (7) ve 6 aylık Yunus Emre Kars Sarıkamış’ta ise bugün son yolculuklarına uğurlandı.

Baba ve 3 oğlunun cenazesi Sivas Şarkışla’da yapılan otopsinin ardından memleketleri Kars Sarıkamış’a gönderildi. Hakan Umuç ile çocukları için Kars’ın Sarıkamış İlçesi Merkez Camiinde cenaze namazı kılındı. 9 yaşındaki Yavuz Selim ile 7 yaşındaki Yusuf Kenan ayrı tabutlara konurken 6 aylık Yunus Emre babası Hakan Umuç’la aynı tabutta camiye getirildi. Umuç ailesi ve yakınlarının yanı sıra sağlık çalışanlarının da katıldığı cenazede Yavuz Selim ve Yusuf Kenan’ın Gazipaşa İlköğretim Okulu’ndaki sınıf arkadaşları da yer aldı. Ellerinde kazada hayatını arkadaşlarının fotoğraflarını taşıyan öğrencilerin hayli üzgün oldukları görüldü.

Merkez camiinde kılınan cenaze namazı sonrası baba ve 3 oğlu Sarıkamış Asri Mezarlığı’nda yan yana kazılan mezarlarda son yolculuklarına uğurlandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin