Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat tahliye edildi

Mağdur insanların yanında yer alması ile tanınan görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

Arat, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi’nin, terör örgütü üyeliğinden yargılandığı davada verilen 8 yıl 10 ay 15 günlük hapis cezasını onaması üzerine cezaevine girmişti.

Arat için atanan baro avukatının görev yapmaması sebebiyle Yargıtay’a yapılan itirazı gecikmişti. Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi, yapılan itirazı kabul etti ve Cüneyt Arat’ı tahliye etti.

Arat tahliye haberini kendi sosyal medya hesabından duyurdu.

‘Yüzde 90 engelli olmama rağmen jandarma rütbelisi beni otogara bırakmadı’

Gün içinde yaşadıklarıyla ilgili de twitler atan Cüneyt Arat, “%90 ağır görme engelli 1 kişi olmama rağmen, jandarma devriye rütbelisi beni Tarsus otogarına bırakmadı. Beni Tarsus Devlet hastanesinde indirip taksiye de bindirmedi. Taksi bulmaya çalışırken başıma bir şey gelseydi hesabını kim verecekti? Sorumsuz Jandarma devriye rütbelisini kınıyorum.” dedi.

Arat ayrıca, “Tutuklanmamın ardından Twitter’da takipçi sayım 30000’den 16000’e geriledi. Takipçi sayım 0’a dahi inse daima doğru bildiğimi yazacağım.” şeklinde yazdı.

Cüneyt Arat hakkında daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları tarafından Twitter paylaşımları sebebiyle dava açılmıştı. Savcılık tarafından ifadesi alınan Arat yargılanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin