Gökçek, ilgisiz fotoğraf paylaştı, masum bir kadını ‘provokatör’ ilan etti

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği video görüntüsünü sosyal medya hesabında yayınladıktan sonra gelen tepkiler üzerine gözaltına alınan Safiye İnci gündemdeki yerini koruyor.

Sosyal medya hesaplarından anlaşıldığı kadarıyla AKP ve Erdoğan fanatiği olan Safiye İnci’yi savunmaya geçen trol hesapları, şimdi de söz konusu kadının provokatör olduğunu yaymaya başladı. Bunların başında ise Erdoğan’ın görevden azlettiği eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek var. Ancak Gökçek İnci’yi provokatör ilan edeyim derken başka masum bir kadına iftira attı. Gökçek, Tuğçe Maden adlı kadının resmini Safiye İnci diye ‘Çarşafla alakası yok tam bir provokatör’ mesajıyla paylaştı.

Yapılan lince Twitter hesabından tepki gösteren Tuğçe Maden, ”Fotoğraftaki benim!!! Tuğçe Maden. Olayla asla alakam yok! Lütfen bu saygısız insanları spamlar mısınız?” çağrısında bulundu.

GÖKÇEK ÖZÜR DİLEDİ

Skandal paylaşıma gelen tepkiler üzerine Melih Gölçek Tuğçe Maden’de özür diledi. Soyal medya takipçileri, Gökçek’e kendi ithamlarıyla cevap verdi: ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanmıyor değil mi Melih?’

İNCİ GÖZALTINDA

Atatürk’e ‘Erdoğan’ın b..’u kadar olamaz’ diye hakaret eden Safiye İnci Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından gözaltına alınmıştı. İnci, Ankara Yenimahalle’deki ikametgahında göaltına alındı. İnce ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin