Gökçek dönemindeki 48 milyon TL’lik zarara suç duyurusu: Şüpheliler arasında Gülerce’nin kardeşi de var

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan işlemlere dair incelemeleri devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla kurulan komisyon, belediyeye bağlı Belka A.Ş. Seğmen Su üzerinden yapılan 48 milyon TL’lik kamu zararına ilişkin rapor hazırladı.

Seğmen Su’ya kullanılmaz durumdaki fabrikaların satılması nedeniyle 6 farklı satın almada Belediye’nin zarara uğratıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Şüphelilerin arasında Hüseyin Gülerce’nin kardeşi İbrahim Gülerce ve Adil Öksüz’ün akrabası Ömer Öksüz de bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden edindiği bilgiye göre Gökçek döneminde, AFM isimli şirketin düşük ücretle aldığı çoğu atıl ve kullanılamaz durumda olan fabrikaların sermaye artırımı yapılarak ve bu artırımın da belediyeye yansıtılarak fahiş fiyatlarla Seğmen Su adına Belka A.Ş.’ye satıldığı ortaya çıktı.

Belediye şirketinin zarara uğratıldığı belirtilen satın alımlar ve detayları şu şekilde sıralandı:

“– BEYNAM SU (Bağiçi Köyü): AFM firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2014’te sermaye artırımından yaklaşık 3 ay sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 4 milyon 737 bin 500 TL maliyetle satılan atıl ve virane durumdaki bina.

– AYUDUM SU (Karacadere Köyü): AFM firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2015’te sermaye artırımından 14 gün sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 5 milyon 825 bin TL maliyetle satılan atıl ve virane durumdaki bina ve 1 adet çalışmayan, kullanılamaz tahribatta damacana makinesi.

– FİLİZ MEMBA SUYU (Güzelcekale Köyü): AFM firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2013’te Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 6 milyon TL maliyetle satılan bina ve atıl durumdaki damaca makinesi.

– SEĞMEN SU (Haymana): AFM firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2013’te sermaye artırımından yaklaşık 5 ay sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ ye 14 milyon 880 bin TL maliyetle satılan bina ve makine.

– BAĞİÇİ İNCİ SU (Bağiçi Köyü): AFM firması tarafından düşük ücretle satın alınıp 2014’te sermaye artırımından yaklaşık 4 ay sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 12 milyon 350 bin TL maliyetle satılan bina ve makine.

– KARAALİ MEVKİİ (Gölbaşı): Bu mevkide fabrika kurulması için AFM şirketi ile sözleşme yapılmış, o tarihte şirkete makine alımı için 5 milyon 750 bin TL ödeme yapılmış, buna rağmen bu güne kadar tek bir çivi dahi çakılmamıştır. Bu para tamamen havadan verilmiştir.”

2 YORUMLAR

  1. İsmi geçenlerin hiçbirini sevmeyebiliriz ancak başlık yanlış algı oluşturuyor. Başlık ve fotolar yolsuzluğa karışanlar Adil Öksüz ve Hüseyin Gülerce imiş algısı oluşturuyor ancak içeriği okuyunca kendileri değil bir yakınları olduğu anlaşılıyor. Yakışmadı.

  2. Suç şahsidir. Neden akrabalarının yaptıkları bir suçu sanki yukarıdaki şahıslar işlemiş gibi resimlerini koymak suretiyle o şahısları zan altına bırakıyorsunuz. Bizim bir akrabamız suç işledi ise akraba olmak gibi bir suç da isnad edilemeyeceğinden dolayı zan altına almak habercilik açısından talihsizlik ve sorumsuzluktur. Bu mu sizin habercilik anlayışınız. Bu mu sizin karakterli dik duruşunuz. Bu mu adalet anlayışınız. Lütfen bunu başkaları yapsa dahi siz yapmayın. Ekranınızı kirletmeyin lütfen.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin