Gıda usulsüzlüklerini yazan siteyi bakanlık çalışanı hedef gösterdi; Bakan, ‘vatandaştan geliyor’ gibi cevapladı!

Bağımsız gıda denetimi yapan ve Türkiye geneli gelen şikayetlere yer veren denetle.com.tr bu sefer ilginç bir şikayete maruz kaldı.

Genelde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın alanına giren alanlarda şikayetlere yer veren siteyi bir bakanlık çalışanı hedef gösterdi.

Tarım Bakanlığı’nda Gıda mühendisi ve denetçisi olan Özge Genç isimli memur, Bakan Bekir Pakdemirli’ye bu siteyi şikayet etti. Genç, “Bakanım denetlecomtr adı altında paylaşımlar yapan sayfa 1 milyon takipçisiyle kamu kurum ve çalışanlarını kötülemektedir. Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmalarını kendi ifşa etmiş gibi göstermektedir” paylaşımındı bulundu.

Bakan Pakdemirli de Özge Genç’in paylaşımının altına “Özge Hanım konuyu araştırıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler” cevabını yazdı.

Site yönetici Musa Özsoy ise bu duruma tepki göstererek, “Sıradan vatandaş diyenler vardı; bu şahıs Burdur Tarım İl Müdürlüğü’nde çalışan bir gıda mühendisi çıktı. Bu tarz iftiralarla bu tarz gıda mühendislerinin düşmanca tavırları kaçıncı oldu. Takdir kamuoyunundur. Ben şahsi gayretimle ve sizlerin desteğiyle yayınlara devam ediyorum.” paylaşımında bulundu.

Özsoy ayrıca, “Buna sadece gülüyorum. Bizim kamu kurumlarını kötülediğimizi iddia eden bir hesaba bakanın verdiği cevap ibretlik! İyice araştırmayı ihmal etmeyin Bekir bey, belki yaptıklarımızdan biraz ilham alır, faydalanırsınız.” dedi.

Özsoy ayrıca, “Yayınlarımızı anlık takip eden, şikayetlerin adreslerine kadar bize soran bir bakanlığın başındaki zat hesabı araştıracağım yazıyorsa sizinle dalga geçiyor demektir.” paylaşımında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin