General Motors, elektrikli bisikletleri satışa çıkardı

Otomobil üreticisi General Motors (GM), geçen yıl açıkladığı elektrikli bisikletleri satışa çıkaracağını duyurdu. Şirket, Ariv markası altında ürettiği iki yeni elektrikli bisikleti ilk etapta Almanya, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde müşteriye sunacak.

Ön siparişler şimdiden Bisiklet Borsası üzerinden alınacak ve ilkbaharda gönderime başlanacak. İki modelin fiyatları ise 3,160 dolar ve 3,835 dolar olarak belirlendi.

GM’nin katlanabilir e-bisikleti.

Tek şarjda 64 km yol, 25 km hız vaadi 

Bicycling isimli sitede yer alan bilgilere göre, GM’nin Meld isimli bisikleti kompakt, Merge isimli bisikleti ise katlanabilir olacak. Dört pedal destekli bir güç ile saatte 25 km hıza ulaşabilecek olan elektrikli bisikletler, tek şarjda 64 kilometre yol gidebilecek. Elektrikli bisikletlerin aküsü 3,5 saatte tam şarj olabilecek.

Kullanıcılar, Bluetooth üzerinden bisikleti özel bir uygulamaya bağlayarak, hız, mesafe, pil seviyesi, motor destek seviyesi ve seyahat mesafesini görebilecek. Bisikletlerin tutma çubuğunda akıllı telefonlar için bir yuva ve şarj için entegre bir USB bağlantı noktası da bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin