Geçim sıkıntısı çeken 4 kardeş evlerinde intihar etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ülkede refah seviyesini yükselttik.” açıklamasından iki gün sonra İstanbul Fatih’ten acı bir haber geldi. Kapısına “Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin” notu asılmış evde 48, 54, 56 ve 60 yaşlarında 4 kardeşin cesetleri bulundu. Maddi sıkıntı yaşayan kardeşlerin evde beraber yaşadığı ve polisin ilk tespitine göre ‘çok sayıda antidepresan ilaç alarak intihar ettikleri’ belirtildi. Kardeşlerden birinin maaşına geçtiğimiz ay haciz konduğu ortaya çıktı. BEDAŞ ise borç nedeniyle evin elektriğini kesti!

Olay, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir binada yaşandı. Apartmanın birinci katında cesetleri bulunan kardeşlerin adları Cüneyt, Oya, Kamuran ve Yaşar Yetişkin olarak açıklandı. Cesetlere, komşuların ihbarı üzerine ulaşıldı. Cenazelerin Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılmasının ardından polisler kapıyı mühürleyerek evden ayrıldı. Kardeşlerin kesin ölüm nedeni Adli Tıp’taki inceleme sonrası belli olacak. Sabıkası bulunmayan 4 kardeşten birinin sara hastası olduğu öğrenildi. Polislerin olay yerinden ayrılmasının ardından, saat 09.30 sıralarında ise BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ) ekipleri eve gelerek, 607 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesti.

MAAŞINA HACİZ KONMUŞ

Mahalle bakkalı Yusuf Deniz, kardeşlerden müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’i en son Cumartesi günü gördüğünü ve Yetişkin’in kendisine maaşına haciz konduğunu söylediğini belirtti. Deniz, “15 senedir tanıyorum onları. Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin