‘Gazisini dövenlere ihale nasıl verildi?’

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir işletmede darp edilen Gazi Ömür Karaman’ı ziyareti sonrası yaptığı basın açıklamasında işletmenin çalışma ruhsatının olmadığının ortaya çıktığını ifade etti.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı Yöneticileri heyet halinde Bayramın 3. günü, Gemlik Kumsaz’da, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin mülkü olan ve kiraya verilen Kumsaz Lounge Cafe ismindeki işletmesinde, yaklaşık 15-20 kişinin saldırısına uğrayarak feci şekilde darp edilen Gazi Ömür Karaman’ı evinde ziyaret etti.

İl Başkanı Yahya Bahadır konu hakkında yaptığı açıklamada “2000 yılında K.Irak’ta terör örgütü ile girdiği çatışmada vücuduna 34 şarapnel parçası isabet eden, 6 ay yoğun bakımda hayat mücadelesi veren, onlarca ameliyat geçiren ve iki yıl sonra yürümeyi başaran, %92 engelli raporuna sahip olan Gazimize yapılan insanlığa aykırı saldırıyı şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMA RUHSATI YOK, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRIYOR”

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün Kamuoyu baskıları sonrası işletmeyi denetlediğine dikkat çeken Bahadır, “Ne tesadüftür ki söz konusu işletmenin bugüne kadar işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösterdiği, hijyen kurallarına uymadığı, sigortasız işçi çalıştırdığı ve kıyı kenar kanununa muhalefet ettiği tespit edildi” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kiraya verildiği için ilgili mercilerin bugüne kadar işletmeyi denetlemediğini ifade eden Bahadır, “Yapılan yanlışlara göz yumulduğu da bu şekilde ortaya çıkmış oldu” dedi.

Bahadır, “Yaşananlar, toplum olarak milli ve manevi değerlerimiz konusunda ne hale geldiğimizi açıkça ortaya koyuyor” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin