Gazeteci Cevheri Güven: Orhan İnandı için Türkiye’den kimyasal ilaç gönderildi

cevheri güven

Gazeteci Cevheri Güven, Sedat Peker’i Türkiye’ye getiremeyen MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Erdoğan’a yaranmak için Kırgızistan’da operasyon planladığını söyledi.

Eğitimci Orhan İnandı’nın Bişkek’te kaçırlması ve sonrasında yaşananları Youtube kanalında anlatan Güven, İnandı’nın Kırgızistan çıkarılamaması üzerine Bişkek’teki Türkiye Büyükelçiliğinde tutulduğunu kaydetti.

İşlerin sarpa sarması üzerine Bişkek Büyükelçiliği, çalışanları evine yollayıp, sosyal medya hesaplarını kapatırken Güven’in iddiasına göre, Orhan İnandı’nın işkenceyle  konuşturulması için Türkiye’den kimyasal bir iğne gönderildi. MİT, kaçırma için Kırgıtistan’daki bir yerel mafyayla anlaştı. Jet uçak havada dönerken, ‘paketleme’ işlemi ailesinin olayı erken farketmesi ve polisi araması üzerine planlandığı gibi olmadı. İnandı’nın aynı zamanda Kırgız vatandaşı olması sebebiyle işler iyice sarpa sardı. Ulusal ve uluslararası medyada skandalın duyulmasının ardından Türkiye yeni bir yol denedi. Hakan Fidan şimdi kendini kurtarmaya çalışıyor. Sabah’ta Ferhat Ünlü, MİT’in talebiyle Orhan İnandı’nın Kırgız istihbaratı tarafından kaçırıldığını yazdı. Yerseniz! Kırgız istihbaratı kaçırsa, neden Türk Büyükelçiliğinin bodrumuna götürsün? Yerel mafyayla işbirliği yaptığı ortaya çıkan MİT’in imajı bütün dünyada yerle bir oldu. Orhan İnandı’nın Kırgız vatandaşlığından çıkmak için dilekçe vermeye zorlandığı bilgisi var. Orhan İnandı’yı Türkiye’ye getiremeyeceğini düşünen Hakan Fidan yeni bir hamle yaptı. Orhan İnandı’yı ‘konuşturmak’ için Türkiye’den kimyasal bir ilaç gönderildiği öğrenildi. Olay çadır tiyatrosuna dönüşmüş durumda.

CEHVERİ GÜVEN’İN O VİDEOSU İÇİN LÜTFEN LİNKİ TIKLAYIN (18. dakikadan sonra)

1 YORUM

  1. Ya İlahel Alemin, başta büyüğümüz olmak üzere, tüm hizmet hadimlerini şer doğan ve iblislerin her türlü entrikalarından koru. Sen Yüce Davanın hadimlerini zayi etmezsin. Ya Hafız

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin