TMSF Naksan Plastik’i satmaya kararlı; önceki ihale bedeli değişmedi, sadece KDV eklendi

TMSF tarafından Naksan Plastik’in satış ihalesi sonrası gerçekleştirilen pazarlıklar sonucu en yüksek teklif, KDV dahil 1 milyar 476 milyon 180 bin lira olarak açıklandı. Güncel değeri 12 milyar lira civarında olan şirket, 4 Ocak’ta yapılan ihalede Saray’a yakınlığıyla bilinen Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu Yapı&Yapı’ya 1 milyar 245 milyon liraya satılmıştı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yapılan açıklamada, dünyanın önde gelen denetim şirketi tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerden sonra Naksan Plastik için muhammen bedelin 1 milyar 179 milyon TL olarak belirlendiği hatırlatıldı.

4 Ocak’ta üç yatırımcının katıldığı ihalede verilen en yüksek teklif olan 1 milyar 245 milyon TL’nin (+KDV) yeterli görülmediği ve ihaleye pazarlıkla devam edilmesi kararının alındığı belirtildi.

TMSF Fon Kurulu’nun aldığı karar sonrası bugün pazarlığın gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “TMSF binasında yapılan pazarlıklar sonucunda Naksan Plastik ihalesinde teklif tutarı, KDV dahil 1 milyar 476 milyon 180 bin TL’ye çıktı. İhale sonucu, satış komisyonu tarafından TMSF Fon Kuruluna sunulacak. Fon Kurulunca uygun bulunması halinde, Rekabet Kurumu gibi ihale ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli izin ve onaylar alınacak.”

Ancak TMSF tarafından açıklanan rakamın önceki rakama KDV ilavesinden ibaret olduğu anlaşıldı.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

https://www.tr724.com/nakioglu-ailesi-hukuksuzlukla-mucadelemiz-ailemizin-son-ferdi-yasayincaya-kadar-surecek/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin