Florya’ya ayak basan Terim, Galatasaray’la 1,5 yıllık sözleşme imzaladı

Galatasaray ile yeniden anlaşma sağlayan Fatih Terim basın toplantısı öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri’ne geldi. Terim’i tesislerde Başkan Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek karşıladı. Eşofmanlarını giyen Fatih Terim Florya’nın çimlerine ayak bastı.

Terim daha sonra Galatasaray Kulübü ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Terim’in yıllık 2 milyon Euro garanti ücret alacağı öğrenildi. Terim ayrıca Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’ne katılım bonusu olarak da 500 bin Euro daha alabileceği belirtiliyor.

Fatih Terim, kendisini sarı-kırmızılı renklere bağlayan imzayı attı. 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan Terim, ‘Sayın başkanımız çok güzel şekilde izah etti. İki şey konuştuk, birincisi ekonomi ikincisi süre. 20 Ocak’a kadar seçilirsiniz seçilemezsiniz, mayısta tekrar oturmak kaydıyla diye aramızda bir konuşma geçti. Bu çatı altında beni Galatasaraylılarla buluşturdukları için yönetime çok teşekkür ediyorum. Hayatım hakikaten burada geçti. Zaman zaman ayrılıklar oluyor ama ayrılıklardan ziyade bağlılıklar daha ağır basıyor. Galatasaray’ın son aylardaki durumuna baktığımızda elimi taşın altına sokmam gerektiğine inandığım için bu çatı altındayım. Galatasaray taraftarıyla birleşince büyük işler yapıyoruz. Yenilerini yapmamız gerektiği aşikar. Telaşlanmamalıyız ama acele de etmeliyiz. Yapacak çok işimiz var. Galatasaray markasının yeni ilkleri yapmasına ihtiyacı var. 2 gün sonra renktaşımız Göztepe ile oynayacağız. İlk antrenmanıma bugün çıktım. Zamanımız var ama çok da fazla değil. Bir an evvel kolları sıvamalıyız. Igor Tudor’a da Galatasaray’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum ve kendisine başarılar diliyorum.’ şeklinde konuştu.

Daha sonra Fatih Terim, Bismillahirrahmanirrahim diyerek imzayı attı.

Terim, Arda Turan sorusuna ise “O sayın başkan ile yönetimin konusu . Şu anda böyle bir konu yok. Benden önce böyle bir şey varsa bilmiyorum.

NEREDE KALMIŞTIK TWEETİ

Nerede kalmıştık tweet’inin sorulması üzerine Fatih Terim, “Gerçi hacklenme meklenme gibi bişi olmuş… Yoo hayır, ben attım. Tweet atma olayı, kızlarımın fikriydi. Bir gün geri dönersen böyle bir şey yapalım, unutma demişlerdi geçen sene. Twitter kullanmam da mecbur oldukça ama bundan sonra ümit ederim ki daha sık kullanırım. Başkana ‘Müsaade ederseniz böyle paylaşayım’ dedim.

Tweet’in rekor kırarak tarihe geçtiği hatırlatınca Terim, ‘Tarihe geçmeyi severiz. Bundan sonra ümit ederim ki Twitter’ı daha sık kullanırım’ dedi.

***

Fatih Terim sonrası Galatasaray hisseleri yükselişe geçti

Galatasaray’ın Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri, teknik direktör olarak Fatih Terim ile görüşmelerin başlandığı haberinin ardından hareketli saatler yaşıyor. Güne yüzde 7,5 yükselişle 6,49 TL’den başlayan hisseler öğle saatlerinde 6,44 lira seviyelerinde dengelendi. Galatasaray hisseleri bir önceki işlem günün 6,12 liradan kapatmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin