Fuat Oktay açıkladı; Saray’ın bütçesi, 2021 için yüzde 28,1 artacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021 yılı için Cumhurbaşkanlığı bütçesinin bir önceki yıla göre yüzde 28,1 artış kaydedeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Cumhurbaşkanlığı 2021 yılı bütçesinin yüzde 28,1 oranında artışla 4 milyar 39 milyon lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Fuat Oktay bütçede gerçekleştirdiği sunumda, 2020 başlangıç ödeneği 2 milyar 182 milyon lira olan Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’na gelecek yıl 446 milyon liralık artışla 2 milyar 628 milyon ödenek tahsisi öngörüldüğünü kaydetti. 2021 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na 12 milyar 977 milyon lira ödenek verilecek.

Oktay sunumunda 2020 yılı Ekim sonuna kadar toplam değeri 388 milyon dolar olan toplam 18 yatırım projesinin faaliyete geçtiğini söylerken, “Ülkemize kazandırılan projelerin 12’si sıfırdan yatırım, 2’si genişleme yatırımı ve 4’ü yerel ofis olmak üzere çeşitli sektörlerde gerçekleşmiştir. Bu yatırımlar, başta İspanya, Almanya, İtalya ve Güney Kore olmak üzere 9 ülkeye aittir” diye ekledi.

1 YORUM

 1. Ne fedakar bir Reisimiz var.
  “İtibardan tasarruf olmaz” demekle kalmayıp, gerekli tedbirleri de alıyor.
  Siz onu bin odalı saraylarda, altın varaklı bardak kullanıp, beyaz çay içerken ne sıkıntılar çektiğini biliyor musunuz?
  O da milletinin daha çok kazanmasını istemez mi sanıyorsunuz.
  Onun ve ehli sarayın boğazından geçen kebaplardan, milletvekillerinin TBMM restoranında yedikleri üç kuruş değerindeki basit yiyeceklere kadar, devletimizin değerli hadimlerin bğazından geçenler biliyor onların neler çektiklerini.
  4 milyarcık nedir ki !?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin