Floyd’un kardeşi Temsilciler Meclisi’nde konuştu: 20 dolar için ölmeyi hak etmedi!

Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu’nda konuşan George Floyd’un kardeşi Philonise Floyd, “(George) 20 dolar için ölmeyi hak etmedi. Size soruyorum: Bir siyah adamın hayatının bedeli bu mu? 20 dolar mı? 2020’ye geldik. Yeter artık! ” dedi

ABD’de gözaltına alınırken polisin diziyle boynuna bastırması sonucu öldürülen George Floyd’un erkek kardeşi Philonise Floyd, Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu konuşma yaptı.

George Floyd’un öldürüldüğü gün kimseyi incitmediğini vurgulayan Philonise Floyd, “(George) 20 dolar için ölmeyi hak etmedi. Size soruyorum: Bir siyah adamın hayatının bedeli bu mu? 20 dolar mı? 2020’ye geldik. Yeter artık! Sokaklarda eylem yapan insanlar ‘artık yeter’ diyor.” diye konuştu.

‘‘ACIYI DURDURUN’’

“Bugün bunu durdurmanızı istemek için buradayım. Acıyı durdurun” diyen Floyd, şunları söyledi: “George’un ölümünün boşuna olmadığını kanıtlamak sizin elinizde. Yardım için haykıran kardeşim görmezden gelindi. Lütfen şimdi yaptığım çağrıya kulak verin, ailemizden ve dünyanın dört bir yanında sokaklardan gelen çağrıya kulak verin. Farklı geçmişe sahip, farklı cinsiyet ve ırktan birçok insan, değişim talep etmek için bir araya geldi. Onları ve George’u onurlandırın, kolluk kuvvetlerini bir sorun değil, çözüm haline getirmek için gereken değişiklikleri yapın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin